Brak polaczenia z internetem

Witam,

mam mały problem, mam laptopa z wbudowanym Intel® PRO/ Wireless2200BG Netwrok Connection, zawsze jak przychodziłem z nim do domu Taty ( router z antenka) to po załączeniu Laptopa i po przyciśnięciu jednego klawisza, wyszukiwał sam połączenia z internetem. Internet chodził zawsze sprawnie itd. Dalem laptopa siostrze, wyjechała z nim do siebie, tam zainstalowała coś i miała szybszy internet. Jak mi go oddala to poszedłem znowu do taty z laptopem, załanczam i przyciskam klawisz, nic, pisze: Nie idzie sie z internetem połączyć i nie można żadnego połączenia wyszukać. Na znaczku Internetu mam kłotke i czerwony x, wie może ktoś co jest nie tak.

Normalnie wyszukaj połączenie z Siecią Bezprzewodową, jak Ci wyszuka dostępne sieci będące w zasięgu to się z nią połącz , a gdyby było coś “namieszane” w ustawieniach karty np wysokie szyfrowanie, zabezpieczenia WAP i inne to proponuje na początek odinstaluj kartę sieciową Wifi i zainstaluj ja ponownie Jeżeli masz laptopa to zobacz czy nie ma gdzieś wyłącznika wifi w postaci przycisku, suwaka, etc. z reguły na obudowie laptopa znajduje się symbol antenki i jak jest karta włączona to się on świeci na jakiś kolor.

Nie mam karty, to jest wbudowane w laptopa. Nawet jak manualnie wyszukuje sieci Bezprzewodowej to nie znajduje nic. Ja mam tylko płytkę do instalacji Bluetooth i Infrarot . zawsze było tak ze jak zalanczalem laptopa to przyciskałem klawisz z znaczkiem infrarot i Bluetooth, po tym zawsze sam połączenie wyszukiwał, Teraz już nie, nawet jak manualnie robie

Może Masz zainstalowane dodatkowe oprogramowanie do karty (przez siostrę). Zobacz przy zegarku, czy w ikonach nie ma go tam. Jeżeli jest taki programik (skonfigurowany do innej sieci), to pod standardową ikonką, nie zobaczysz sieci (wyłączona jest usługa konfiguracji sieci zerowej).

Zainstaluj sobie program Network Stumbler, to zobaczysz, czy komputer widzi jakąkolwiek sieć.

no ja mam z 3 ikonki i kazda ma x czerwony

3 ikonki bo jedna to Bluetooth, Druga, LAN (RJ-45), Trzecia WiFi. Jezeli tak jest to ja odinstaluj (“wywal”) w Menedżerze urządzeń i zainstaluj ponownie Chyba to nie problem?? i zobaczysz czy nadal nic nie wykryje.

czyli mam odinstalować Bluetooth i na nowo wgrać czy co. Sprawdzałem tym programem Network Stumbler ale nic nie znalazł.

Mylisz pojęcia router z antenką w domu taty to urządzenie Wifi i do łączenia się z nim służy karta Wifi w komputerze, a nie Bluetooth! !!