Brak połaczenia z netem na XP SP3 - Livebox+switch na Neo


(Lukaszk 89) #1

Witam,

Mam problem, którego jak dotąd nie mogę rozwiązać. Mianowicie livebox jest podpięty to switcha który rozprowadza sygnał na kilka kompów w domu(kabel Lanowski). Wszystkie chodzą ok, oprócz jednego. Reinstalowałem na nim system i stery(XP SP3 i stery od producenta). Po podłączeniu kabla do kompa wyskakuje że połączenie jest ograniczone-w statystykach pakiety wychodzą, natomiast nic nie powraca, jakby nie było kontaktu z livem przez tego switcha. Co lepsze jeśli podłącze innego kompa wszystko działa ok po kablu także kwestia uszkodzonego kabla odpada. Jeśli na sztywno przypisze serwer DNS, bramę oraz IP z zakresu liveboxa to niby jest połączenie natomiast ani po adresie IP ani tym bardziej po samej nazwie nie można nic wyszukać - jakby switch nie puszczał sygnału akurat z tego kompa na liveboxa.

Jakieś pomysły czym to może być spowodowane i jak to ewentualnie rozwiązać?

Pozdro,

Łukasz


(Dimatheus) #2

Hej,

:arrow: Ile komputerów masz podłączonych przez switch'a?

:arrow: Czy to jest jakiś osobny switch, czy ten wbudowany w LiveBox'a?

:arrow: Czy przypadkiem w dwóch komputerach nie masz takich samych adresów MAC?

:arrow: Próbowałeś resetować ustawienia LiveBox'a?

Dodatkowo zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Lukaszk 89) #3

:arrow: Na stałe to chyba 4(1 lan wchodzący do switcha i 4 wychodzące) dodatkowo jak ktoś z rodziny przyjeżdża to dopina się w miejsce kogoś i też bangla bezproblemowo.

:arrow: osobny switch marki switch(nie pamiętam nazwy, na pewno nic drogiego).

:arrow: Komp podpinany do sieci wcześniej właściwie nie miał z nią styczności, ale poza tym gdy inne kompy nie chodzą to i tak tego nie wykrywa(nie kojarzę żeby ktoś pobierał z tego kompa MACa i przepisywał go gdzie indziej).

:arrow: reset live'a kilkukrotny.


(Dimatheus) #4

Hej,

To sprawdziłbym na samym początku. Generalnie switch działa w oparciu o MAC'i kart sieciowych. Sprawdź, czy w komputerze tym na przykład adres MAC nie został wyzerowany bądź w inny sposób wykasowany. Jeśli tak, wystarczy wpisanie dowolnego i być może problem zniknie.

:arrow: Czy po podłączeniu bezpośrednio do LiveBox'a internet w tym komputerze działa prawidłowo?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Lukaszk 89) #5

Po podłączeniu bezpośrednio do livea do czerwonego gniazda jest ok. Po podłączeniu do żółtego nie ma neta. Switch podpięty jest do czerwonego domyślnie. Zmiana adresu MAC nic nie daje.


(Dimatheus) #6

Hej,

A jaki to kabel - prosty czy crossowany? Może ten problematyczny komputer posiada kartę, która nie obsługuje Auto MiD/MDIX?

:arrow: Próbowałeś podłączać komputer do innego portu w switch'u?

Jeśli to LiveBox w wersji 1.0 lub 1.1 to zupełnie normalne - na żółtym porcie najczęściej działa telewizja i do niego podłączany jest odpowiedni dekoder z TP/Orange.

Pozdrawiam,

Dimatheus