Brak połączenia z routerem po zmianie firmware TP-LINK TD-W8970

(Luniek P) #1

Dzień dobry,

wczoraj kupiłem nowy router TP-LINK TD-W8970, skonfigurowałem go i wszystko było ok (oprócz problemu z autoryzacją wifi) do czasu jak dziś rano chciałem wgrać najnowszy firmware.

Niestety robiłem to na szybko przed wyjściem do pracy i nie doczytałem, żeby nie robić tego poprzez połączenie wifi.

Aktualizacja przebiegała pomyślnie do czasu, aż ekran przeglądarki zmienił się z paska postępu instalacji na informację o braku połączenia.

Poczekałem chwilę i zresetowałem router, nic to nie dało i następnie zresetowałem ustawienia routera na fabryczne. 

Dalej nic, na routerze świecą się stale główne diody, więc wygląda jakby była synchronizacja oraz wifi.

Niestety od tego momentu nie mogę się zalogować na router i sprawdzić ani zmienia ustawień.

Sprawdzałem w wierszu poleceń i widzę, że nie mam domyślnej bramy. IP jest przydzielone.

Chciałbym się dowiedzieć czy mój błąd można naprawić jedynie przez serwis producenta, czy może da się jeszcze coś z tym zrobić?

Wszystkie operacje po nieszczęsnym wgraniu firmware wykonywałem przy pomocy połączenia kablowego.

Nie wiem czy zmiana firmware przebiegła pomyślnie czy ją przerwałem.

Dziękuję za pomoc.

(Spagnoletto) #2

Spróbuj może ręcznie wpisać adresy w kartę sieciową laptowa, coś ala adres: 192.168.1.100 maska:255.255.255.0 brama:192.168.1.1 i zobacz czy ci się pojawi strona logowania do routera. Pamiętaj że adres bramy to teoretycznie adres routera… Skoro robiłeś do fabrycznych to powinien być pod 192.168.1.1.

Twierdzisz że IP jest przydzielone ale zakładam że pewnie z puli 169.*.*.* i pewnie bez bramy domyślnej, więc spróbuj powyższego…

(Luniek P) #3

Niestety nic to nie dało…

IPconfig wskazuje tak jak na załączonym obrazku.

Przechwytywanie.PNG