Brak połączenia z SBS2008 i Internetem na 1 stanowisku

Witam,

Jest problem z brakiem połączenia z SBS2008 i Internetem na 1 stanowisku komputerowym z Windows Vista w pracowni. Loguje się tam na “operatora”, czyli pewnie na użytkownika w “samym” komputerze. Zajrzałem dzisiaj na szybko do ustawień karty sieciowej i była wyłączona. Gdy włączyłem - problem, czyli żółty kwadrat koło ikonki sieci. Pojawił się jakiś komunikat o problemie chyba z IP i był wybór, żeby samo sobie ustawiło, więc taki wybrałem, ale to nie pomogło.

 

  1. Czy mogła spalić się karta sieciowa? Skoro wykrywa, że karta jest, jakaś sieć jest (mimo, że się z nią nie łączy, bo są problemy) to chyba gniazdo działa?

  2. Jak mam jutro ustawić ten komputer? Wystarczy na sztywno wpisać IP na podstawie numeru poprzedniego komputera? Do czego mam zajrzeć? Czy w SBS2008 muszę coś ustawiać skoro wcześniej działało?

  • przełącz na chwilę kabel ze stanowiska obok,

  • sprawdź na dwóch działających stanowiskach ipconfig /all - czy adres IP jest DHCP, czy statyczny. Jak statyczny, ustaw wg. schematu innych komputerów, jak DHCP - włącz DHCP.

  • pokaż ipconfig /all z niedziałającego komputera

  • pokaż manager urządzeń z niedziałającego stanowiska,

  • dla testu wsadź działającą k.sieciową do niedziałającego komputera.

Problem rozwiązany!

Teraz po włączeniu karty i odczekawszy chwili na identyfikację w sieci, wszystko działa. Ponadto Ochrona Dysku, która przywracała znowu kartę do stanu wyłączenia została tymczasowo wyłączona, karta uruchomiona i znów nałożona. Działa teraz dokładnie tak samo jak pozostałe 10 stanowisk.