Brak połączenia z siecią kablową, błąd w przypisaniu IP

(Marcin0957) #1

Witam! Mam problem z netem, korzystam z niego za pomocą takiego urządzenia które wkłada się do zwykłego gniazda z prądem, jak się nie mylę to nazywa się chyba LAN a od tej puszeczki łączę kompa za pomocą kabla. Od jakiegoś czasu nie mogę sie połączyć z netem a jak mi się uda to trwa to 5 minut i pojawia się na pasku żółty trójkąt z ( ! )i komunikat że sieć ma problem z przypisaniem adresu sieciowego dla tego komputera. Co mnie jeszcze zastanawia to to że połączenie sieciowe połączono i siła sygnału doskonała. Nie mam pojecia o co chodzi. W domu w którym wynajmuje mieszkanie gość ma też ruter z którym się łącze bez problemu ale muszę wychodzić na korytarz z laptopem co jest dość uciążliwe. Dodam że internet czy z rutera czy też z kabla płynie z tego samego zrudła. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam forumowiczów.

(Robin-Otzi) #2

nigdy nie korzystałem z takiego rozwiązania ale widocznie to właśnie "sieć po prądzie" ma problemy ze stabilnością

sprawdź czy kable są dobrze podłączone, albo czy jest jakaś sytuacja w której powtarza się zanik sieci np. podłączenie jakiegoś urządzenia elektrycznego?