Brak polskich znaków i nowe karty

Od kilku dni mam laptopa Lenovo B580 Win7 i od początku problem z polskimi znakami. Czasem działa klawiatura poprawnie, a czasem nagle coś się przełącza i nie mam polskich znaków. Usunęłam z ustawień klawiatury wszystkie inne języki, zostawiłam tylko Polski-programisty jak zalecano. Odznaczyłam też skróty klawiszowe. Ale problem wraca regularnie i nagle. Jednocześnie w momencie kiedy giną polskie znaki, w przeglądarce kolejne strony zaczynają mi się otwierać jako nowe karty zamiast jako nowe okna ( strasznie irytujące). Jedyne co pomaga w tej sytuacji to ponowne uruchomienie systemu. Sprzęt jest nowy i nie ma żadnych infekcji, ale ma byś używany na potrzeby firmowe, dlatego nie może mi takich numerów robić.

Proszę o pomoc, jeżeli ktoś wie o co tu chodzi.

CRTL + SHIFT

Wchodzisz w panel sterowania i usuwasz tryb programisty lub polski (216).

Zależy, który ma inny układ klawiatury.

A jakiś inny pomysł? Tego też już próbowałam. Nie działa :cry: Ustawiony mam tylko język polski i nie zmienia się nic w tej kwestii- no bo nie ma na co się zmienić. Nie wiem czy tego szukać gdzieś w systemie czy w grafice, czy w sprzęcie … Nie jestem jakoś , zaawansowana technologicznie’’ i nie wiem czy od razu korzystać z gwarancji czy szukać rozwiązania na własną rękę

Dodane 03.04.2013 (Śr) 14:39

Już nie potrzebuję pomocy. Oddałam laptopa do serwisu i już wrócił. Chociaż konsultant przeglądając zdalnie nie widział żadnego problemu w sprzęcie i podejrzewał tylko system, to ostatecznie okazało się że wymieniono mi płytę główną. Mam nadzieję, że już taki problem nie wróci.