Brak polskich znaków


(pawelma) #1

Witam. Tak jak w temacie dręczy mnie brak polskich znaków np. po wciśnięciu alt+c wyskakuje pasek Pomocy w przeglądarce (Mozilla Firefox) w edytorach tekstowych jest tak samo:/ nie wiem jak rozwiązać ten problem proszę o pomoc. Dodam jeszcze że mam dwa konta użytkowników i na tym drugim wszystko jest w porządku a język oczywiście polski (programisty) więc nie bardzo wiem o co chodzi.


(XMan) #2

Sprawdź prawy Alt +c,s,a itd. itp.

Podobny temat:

polska-klawiatura-t414059.html?hilit=polskie%20znaki%20diakrytyczne

Odnosi się do innej klawiatury ale na początku tematu jest wszystko opisane wraz ze screenami :wink:


(Marudak) #3

Sprawdź czy masz poprawnie zainstalowaną klawiaturę polskiego programisty i język polski, jeśli masz i nie zmieniałeś domyślnej kombinacji klawiszy do przełączania to spróbuj wybrać kombinację lewy alt + shift , jeśli masz j. polski i klawiaturę polskiego programisty to powinno to zadziałać.


(roobal) #4

pawelma , z tego co widzę, w postach korzystasz z polskich liter, proszę ich używać również w tytule wątku. Proszę poprawić tytuł, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.


(manieKMP) #5

Wygląda jakbyś dla polskich znaków wykorzystywał lewy Alt, a nie prawy (“Alt Gr”/“Alt Gray”/“Szary Alt”, ogólnie służący do wpisywania polszczyzny). Ekwiwalentem tego prawego jest kombinacja lewego Alt i Ctrl (+ oczywiście odpowiedni klawisz litery).

Zajrzyj do linku podanego prze XMan’a i sprawdź czy nie korzystasz z oprogramowania, które może sobie przywłaszczać Alt’y i klawisze liter, odpowiedzialne za polskie znaki, bo skoro ustawienia systemowe są poprawne, to raczej tylko programy zewnętrzne mogą wchodzić w grę -nikt Tobie chyba nie przemapował klawiszy i nie zmienił działania prawego Alt’u?

PS. Takie coś jak sprawdzanie pisowni istnieje i w Fx jest możliwe włączenie jego także dla tych małych pól tekstowych :wink:


(pawelma) #6

Odinstaluje ATI Catalyst Control Center zobaczymy czy coś pomoże… Niestety bez rezultatu:/ Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać ?


(Hipis91000) #7

na pasku narzedzi powinienes miec taka ikone klawiatury klik na nia i wybierz Polski :wink:


(adam9870) #8

http://www.poradykomputerowe.pl/awarie_ … n-133.html

http://www.searchengines.pl/ATI-Catalys … 11638.html

http://www.benchmark.pl/poradnik/litera_c-345.html

http://forum.pcformat.pl/Nie-da-sie-nap … Co-robic-t

http://windows7forum.pl/windows-vista-z … any-7981-t


(Mirek2552) #9

Podobne zdarzenie wystąpiło i u mnie (brak możliwości pisania ć i ó). Po wielu próbach i rozważaniach okazał się winny program “Ipla”. Po usunięciu wszystko wróciło do normy. :wink: