Brak ponad 80GB na dysku

Kumpel kupił sobie kompa z 250GB dyskiem ostatnio skap się że ma 170GB więc brakuje prawie 80 na dysku pisze że 250GB a system ma tylko 170 ma XP pro co zrobić by naprawić ten błąd (próbowałem z formatem nic, w biosie jest wszytko good)

panel sterowania > narzędzia administracyjne > zarządzanie komputerem > zarządzanie dyskami

sprawdź czy po prostu nie masz jakiegoś obszaru nie przydzielonego do partycji

Żeczywiście, powinieneś sprawdzić miejsce nieprzydzielone. Dysk 250 GB i tak nie będzie miał tych 250 GB z uwagi na fakt, że producenci traktują 1GB jako 1000 MB (zamiast 1024 MB). Dysk powienien mieć pojemność mniejszą o jakieś 10 GB, ale nie o aż 80 GB… Również rozmiar 170 GB jest nietypowy, bo nawet biorąc pod uwagę najstarsze wersje XP, wykrywały one 120 GB.

Ewentualnie przesanuj dysk scandiskiem, może się zdarzyć, że są uszkodzone jakieś sektory na dysku - ja kiedyś tak miałem - skanowanie i naprawa błędów pomogła

Powyrzucaj śmieci z dyski (np. ccleaner), wyłącz przywracanie systemu, sprawdź wielkość swap-a i MTF. Scandisk i defrag też nie zaszkodzi. W sumie pojemność tego dysku powinna wynosić ok. 233 GB.:mrgreen: