Brak poprawnej kofiguracji protokołu IP

(Jenny 1) #1

Witam,

Mam problem z połączeniem internetowym przez kabel sieciowy(sprawdzałam już na kilku kablach i nic nie działa). Nie mam możliwości zresetowania modemu, gdyz jestem w akademiku i nie mam poprostu do niego dostępu. Przy badaniu problemów z połczeniem sieciowym pojawia się komunikat “brak poprawnej konfiguaracji protokołu IP”. Mój komputer to Acer Aspire 5820TG, karta sieciowa Atheros AR8151 PCI-E Gigabit Ethernet Controller, wersja sterownika 1.0.0.36, system Winsows 7. Dodam jeszcze, że samą kartę i komputer restartowałam wielokrotnie, ale nie przyniosło to efektów. Jeżeli chodzi o sieć to widzi ją jako siec niezidentyfikowaną - z komunikatem “brak dostępu do internetu”.

(Matadini) #2

Nie wiem czy tak się da i coś to pomorze, piszę na “czuja” :wink: sorry. Może po prostu włącz i wyłącz w Centrum sieci i udostępniania to połączenie lokalne z którego się łączysz i restart kompa. Chociaż jak nic nie grzebałeś (przypuszczam że tak właśnie jest :D) i samo przestało działać to wina może leżeć po stronie tego który tą sieć udostępnia. :stuck_out_tongue_winking_eye:

(Veers) #3
  1. po pierwsze podaj wyniki komendy ipconfig /all

2. po drugie upewnij się że we właściwościach połączenia masz protokół IPV4

(adam9870) #4

Czy masz dostęp do komputera, na którym wszystko działa prawidłowo? Jeżeli tak, wykonaj to co piszę na obu komputerach (pierwszy komputer - tam gdzie wszystko działa, drugi komputer - tam gdzie nie działa)

Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz control netconnections i kliknij OK >>> zostanie otwarte okno “Połączenia sieciowe” i wykonaj zrzut ekranu.

Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz control netconnections i kliknij OK >>> zostanie otwarte okno “Połączenia sieciowe” >>> kliknij prawym przyciskiem myszy na połączenie którego używasz i wybierz Napraw.

Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz control netconnections i kliknij OK >>> zostanie otwarte okno “Połączenia sieciowe” >>> kliknij prawym przyciskiem myszy na połączenie którego używasz i wybierz Właściwości >>> w oknie Właściwości przejdź na kartę Sieć i wykonaj zrzut ekranu

Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz control netconnections i kliknij OK >>> zostanie otwarte okno “Połączenia sieciowe” >>> kliknij prawym przyciskiem myszy na połączenie którego używasz i wybierz Właściwości >>> w oknie Właściwości przejdź na kartę Sieć i podświetl “Protokół internetowy w wersji TCP/IP v4” i kliknij Właściwości >>> w oknie, które zostanie otwarte przejdź na kartę Ogólne i wykonaj zrzut ekranu

Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz devmgmt.msc i kliknij OK >>> zostanie otwarte okno “Menedżer urządzeń” >>> rozwiń gałąź “Karty sieciowe” i wykonaj zrzut ekranu

Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz cmd i kliknij OK >>> wpisz ipconfig /all (zwróć uwagę na odstęp między “ipconfig” i “/all” i naciśnij Enter.

Kopiowanie wyników poleceń z wiersza poleceń Windows, wynik polecenia umieść np. na http://wklej.org/

Jak prawidłowo zrobić zrzut ekranu?

Przeinstaluj sterowniki do karty sieciowej.

Pozdrawiam.

(roobal) #5

Zrób to, o co koledzy wyżej prosili, następnie uruchom wiersz poleceń i podaj wyniki poniższych poleceń kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

ipconfig /all

route print

netsh interface ip show config

netsh dump > netsh_dump.txt

UWAGA! Polecenie _ netsh dump _ zostanie zapisane w pliku w folderze _ Moje dokumenty _ , skopiuj i wklej zawartość tego pliku.

Co to za kabel, jaki typ i rodzaj (prosty/krosowany)? Jaką ma długość ten kabel? Podłączasz go do jakiegoś przełącznika/koncentratora, do jakiegoś gniazdka, a może do patch panelu? Masz zgodę administratora na dostęp do sieci? Chodzi mi o to, że w sieci mogą być filtrowane MACi, sieć może być podzielona na VLANy, do których przypisane są konkretne urządzenia końcowe, a reszta nie ma dostępu do sieci.