Brak poprawnej kofiguracji protokołu IP

Witam,

Mam problem z połączeniem internetowym przez kabel sieciowy(sprawdzałam już na kilku kablach i nic nie działa). Nie mam możliwości zresetowania modemu, gdyz jestem w akademiku i nie mam poprostu do niego dostępu. Przy badaniu problemów z połczeniem sieciowym pojawia się komunikat “brak poprawnej konfiguaracji protokołu IP”. Mój komputer to Acer Aspire 5820TG, karta sieciowa Atheros AR8151 PCI-E Gigabit Ethernet Controller, wersja sterownika 1.0.0.36, system Winsows 7. Dodam jeszcze, że samą kartę i komputer restartowałam wielokrotnie, ale nie przyniosło to efektów. Jeżeli chodzi o sieć to widzi ją jako siec niezidentyfikowaną - z komunikatem “brak dostępu do internetu”.

Nie wiem czy tak się da i coś to pomorze, piszę na “czuja” :wink: sorry. Może po prostu włącz i wyłącz w Centrum sieci i udostępniania to połączenie lokalne z którego się łączysz i restart kompa. Chociaż jak nic nie grzebałeś (przypuszczam że tak właśnie jest :D) i samo przestało działać to wina może leżeć po stronie tego który tą sieć udostępnia. :stuck_out_tongue_winking_eye:

  1. po pierwsze podaj wyniki komendy ipconfig /all

  2. po drugie upewnij się że we właściwościach połączenia masz protokół IPV4

Czy masz dostęp do komputera, na którym wszystko działa prawidłowo? Jeżeli tak, wykonaj to co piszę na obu komputerach (pierwszy komputer - tam gdzie wszystko działa, drugi komputer - tam gdzie nie działa)

Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz control netconnections i kliknij OK >>> zostanie otwarte okno “Połączenia sieciowe” i wykonaj zrzut ekranu.

Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz control netconnections i kliknij OK >>> zostanie otwarte okno “Połączenia sieciowe” >>> kliknij prawym przyciskiem myszy na połączenie którego używasz i wybierz Napraw.

Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz control netconnections i kliknij OK >>> zostanie otwarte okno “Połączenia sieciowe” >>> kliknij prawym przyciskiem myszy na połączenie którego używasz i wybierz Właściwości >>> w oknie Właściwości przejdź na kartę Sieć i wykonaj zrzut ekranu

Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz control netconnections i kliknij OK >>> zostanie otwarte okno “Połączenia sieciowe” >>> kliknij prawym przyciskiem myszy na połączenie którego używasz i wybierz Właściwości >>> w oknie Właściwości przejdź na kartę Sieć i podświetl “Protokół internetowy w wersji TCP/IP v4” i kliknij Właściwości >>> w oknie, które zostanie otwarte przejdź na kartę Ogólne i wykonaj zrzut ekranu

Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz devmgmt.msc i kliknij OK >>> zostanie otwarte okno “Menedżer urządzeń” >>> rozwiń gałąź “Karty sieciowe” i wykonaj zrzut ekranu

Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz cmd i kliknij OK >>> wpisz ipconfig /all (zwróć uwagę na odstęp między “ipconfig” i “/all” i naciśnij Enter.

Kopiowanie wyników poleceń z wiersza poleceń Windows, wynik polecenia umieść np. na http://wklej.org/

Jak prawidłowo zrobić zrzut ekranu?

Przeinstaluj sterowniki do karty sieciowej.

Pozdrawiam.

Zrób to, o co koledzy wyżej prosili, następnie uruchom wiersz poleceń i podaj wyniki poniższych poleceń kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

ipconfig /all

route print

netsh interface ip show config

netsh dump > netsh_dump.txt

UWAGA! Polecenie _ netsh dump _ zostanie zapisane w pliku w folderze _ Moje dokumenty _ , skopiuj i wklej zawartość tego pliku.

Co to za kabel, jaki typ i rodzaj (prosty/krosowany)? Jaką ma długość ten kabel? Podłączasz go do jakiegoś przełącznika/koncentratora, do jakiegoś gniazdka, a może do patch panelu? Masz zgodę administratora na dostęp do sieci? Chodzi mi o to, że w sieci mogą być filtrowane MACi, sieć może być podzielona na VLANy, do których przypisane są konkretne urządzenia końcowe, a reszta nie ma dostępu do sieci.