Brak programów w menu START po ghostowaniu

Witam,

niedawno temu przy włączaniu komputera, po logo XP z paskiem ładowania, gdy powinien się pokazać ekran logowania, pokazał mi się niebieski ekran z jakimiś napisami, które trudno było odczytać, bo ekran ten znikał po 0,5 sekundy i komputer włączał się ponownie. Nic nie dawało włączanie kompa z trybu awaryjnego czy też z ostatnią dobrą znaną konfiguracją. Znowu migał niebieski ekran i komp się restartował.

Mając 2 partycje dysku, na 1 windows i jakieś badziewia, na 2 wartościowe pliki i programy, postanowiłem przywrócić tą pierwszą obrazem GHOST’A, wszystko się udało, ale po włączeniu kompa niektóre aplikacje z 2 partycji nie działają, a przede wszystkim zależy mi na tym aby programy zainstalowane na 2 partycji pojawiły się w menu START w programach oraz w Dodaj/Usuń programy. Czy da się przywrócić ustawienia i dodatki Mozilli, która była zainstalowana na 2 part., bo też się usunęły? Dobrze by było gdyby właśnie jakiś program w miarę możliwości to ponaprawiał. Sam ręcznie też mogę ale proszę o instrukcje.

Pozdrawiam

manyaky

zobacz tu : http://forum.purepc.pl/temat/FAQ/8/Debu … try1167930

Spróbuj uratować stary system. Wejdź do konsoli odzyskiwania (uruchamiasz komputer z płyty instalacyjnej windows - jak się zapyta po raz pierwszy, czy naprawiać, to wchodzisz: R=Napraw).

Aby uruchomić z płyty, w biosie ustaw bootowanie z napędu CD/DVD, czyli w oknie Advanced Bios Features->First Boot Device ustaw na CD/DVD.

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

Wpisz:

Wpisz:

expand X:\i386\kernel32.dl_ C:\WINDOWS\System32\

a jak nie działa

expand X:\i386\kernel32.dl_ C:\WINDOWS\System32\kernel32.dll

x-cdrom, c- dysk systemowy

Zauważ, że po expand i przed C:\windows… jest spacja

expandX:\i386\kernel32.dl_C:\WINDOWS\System32\

Wpisz exit i zrestartuj komputer.

Jeżeli nadal nie będzie efektu, podczas startu komputera, przed startem systemu, wciśnij F8. Pojawi się okno z wyborem , jak ma zostać uruchomiony system, wybierz opcję Wyłącz automatyczne uruchamianie ponowne komputera po awarii. Wyświetli się niebieski ekran. Podaj z niego kod błędu oraz przyczynę.

Nawet po ghoscie? Już nie mam problemu niebieskiego ekranu tylko powikłania.

A to nie ma już szans. Myślałem, że ten system nadal istnieje. Ustawienia Mozilli były na pierwszej partycji w folderze Documents and Settings. Jeżeli pozostałe aplikacje nie uruchamiają się, to widocznie trzymały coś w rejestrze lub także na pierwszej partycji. Możesz je spróbować przeinstalować.

Co do Mozilli, może jakiś program do odzyskiwania da radę, ale szczerzę wątpię. Dane były w folderze: C:\Documents and Settings\uzytkownik\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\ybww9gm3.default\Cache

Programy do odzyskiwania:

:arrow: PC Inspector File Recovery

:arrow: Instrukcja

manyaky , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

A co z menu START i dodaj/usuń programy?

Utwórz skróty na pulpicie, a potem wejdź do katalogu C:\Documents and Settings\uzytkownik\Menu Start\Programy i tam skopiuj skróty. Możesz je pogrupować w katalogi.

Documents and Settings jest ukryty, więc w Moim komputerze->z menu->narzędzia->opcje folderów->zakładka widok. Tam zaznacz pokazywanie ukrytych plików i folderów.