Brak przestrzennego dźwięku na nowym kompie

Witam,

Mam nowy komputer, zainstalowałem wszelkie sterowniki z płyt jakie dostałem no i dźwięk owszem mam, ale nie przestrzenny. Dokładnie chodzi mi oto, że w różnych testach dźwieku (słuchawki) gdy mam miec dzwiek z lewej sluchawki to mam z tyłu, a gdy mam miec dzwiek z prawej, takze mam z tyłu lecz juz bardzo niewyraźny i słaby. Jak w winampie dam balans 100 % na prawa słuchawke to nieslychać prakczynie nic, a jak dam balans 100 % na lewo to jest IDENTYCZNIE jak by było na środku. SŁUCHAWKI SPRAWDZAŁEM PRZED CHWILĄ na moim laptopie i doskonale spisują się na tych testach dźwiękowych, więc są sprawne.

Dane z Everesta:

Karta dźwiękowa: Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

ID płyty głównej: 06/05/2008-G31-ICH7-6A79OG0VC-00

Nazwa płyty głównej: Nieznane

Coi moze byc tego przyczyną ? Zmienic sterowniki ? Dosc ciezko o sterowniki do tej karty, na necie pelno nierozwiazanych watkow na ten temat (stery do tej karty).

EDIT: O_o zdaje sie, że zadziałało. Z tyłu mam 3 standardowe wejścia (dwa liniowe i na mikrofon), a z przodu mam dodatkowe na mikrofon i słuchawki. Oczywiście podłaczałem do tego z przodu i było tak jak wyzej opisalem. Jak podłączylem z tyłu i zmienilem cos w Menadżerze Realtek to teraz dzwiek jest taki jak powinien :slight_smile:

Hej,

Czyli pewne jest, że jeden kanał (prawy) gdzieś się gubi…

Zmiana sterowników nic nie da, bo wszystko wskazuje na to, że jest to problem sprzętowy. Prawdopodobnie albo panel przedni jest uszkodzony, albo jego podłączenie do płyty głównej jest nie do końca takie, jak być powinno. Sprawdź, czy końcówka jest zmontowania prawidłowo i czy jest mocno wpięta w port…

Pozdrawiam,

Dimatheus