Brak przycisku zmień/usuń w dodaj lub usuń programy

W “dodaj/usuń programy” zniknął przycisk zmień/usuń łącznie ze wszystkimi zainstalowanymi poprawkami.Zmienił się też wygląd ikon,o czym juz pisałam,ale nie otrzymałam odpowiedzi na temat.Dotyczy to również programu jv16 PowerTools(w zakładce “odinstaluj” są tylko ostatnio zainstalowane) i EasyCleaner,gdzie jest identycznie.

Zainstalowałam ostatnio pełną wersję Registry Mechanic i użyłam parę razy,nie wiem czy to ten program się przysłużył?

dodajyd9.th.jpg

sprawdż, czy registry mechanic zrobił kopie zmian w rejestrze i ewentualnie przywróć - najwyrażniej namieszał w kluczu uninstall;

jeśli nie robił kopii pozostanie ci przywrócenie systemu, jeśli miałeś je włączone, poza tym sprawdż, czy działają dezinstalatory programów w ich folderach(uninst000), jeśli tak, to chyba nie warto używać przywracania(choć niektóre programy umieszczają dezinstalatory w

folderze windows i ciężko ci będzie je zidentyfikować, np.wygaszacze

ekranu)

ps. w ogóle zaleca się używanie własnych dezinstalatorów programów,

a nie dodaj\usuń, ja używam prawie wyłącznie dezinstalatorów i nie mam problemów ze śmieciami w rejestrze

Kopie Registry Mechanic utworzył,też myslałam żeby je przywrócić,ale ładować na nowo wszystkie błędy?Tyle dobrego słyszałam o tym programie,że chciałam go wypróbować,tym bardziej,że mam pełną wersję z gazety.Jeśli to jego sprawka to zaraz się z nim pożegnam.

trudno ocenić, czy to jego wina - nie znam tego programu; możesz otworzyć te kopie w notatniku i zobaczyć, co właściwie usunął,

jeśli będzie dużo wpisów z HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall

to znaczy, że to jego sprawka

Niestety,nic się nie zmieniło po przywróceniu kopii usuniętych plików,nie mam pomysłu co robić dalej.

Cóż, spróbuj przywrócić system jak pisał rixx chociaż to Windowsowskie przywracanie systemu pewnie nic nie da. Osobiście zrobiłbym formata i zaopatrzył się np. w Norton Ghost, dzięki któremu bedziesz mogła system przywracać bezproblemowo.

Pozdrawiam.

Mam ten program ale użyłam go raz i wywaliłam bo nie wiem czy on ma być cały czas zainstalowany?Tworzył mi ciągle kopie przyrostowe (chyba tak to się nazywało),które rozrastały sie w zastraszającym tempie,osiagając w krótkim czasie ponad kilkanaście GB,więc go wywaliłam.Czytałam dostępne info na które natrafiłam w necie ale do końca nie dowiedziałam sie jak tego programu poprawnie używać.Gdyby ktoś był tak miły i udzielił informacji,krok po kroku to będę wdzięczna bo chyba jednak zrobię format z powodu “głupiego przycisku”,ale trudno.

Ja zrobiłem obraz swojego systemu (całego dysku C: ) zaraz po formacie i nie tworzył mi żadnych kopii przyrostowych. Na pewno tą opcje mozna było wyłączyć, tak więc daj mu jeszcze jedną szansę :slight_smile:

Napraw Windows przez ponowną instalację.

Windows installer znajdzie starą kopię OS i spyta się co zrobić wciśnij “R”.

przypomniałem sobie, że w którymś dezinstalatorze, czytałem, że wyświetla tylko dane dezinstalacyjne z dodaj\usuń, więc może wystarczy

go naprawić i problem zniknie - naprawić go możesz z konsoli naprawiania, na pierwszym ekranie instalator zaproponuje ci konsolę,

wpisz numer systemu(1?), enter, i jeśli zażąda hasła, a go nie masz znów enter i wpisz polecenia

cd system32

ren appwiz.cpl oldappwiz.cpl

expand Y:\i386\appwiz.cp_ X:\windows\system32\appwiz.cpl

po każdym poleceniu enter(ren - rename - zmień nazwę)

wyjście z konsoli exit i enter

appwiz - application wizard, czyli programik dodaj\usuń

y - napęd cd x - partycja systemowa

jeśli to nic nie da to zrób tak jak radzi Barnaba i napraw system,

drugie r, kilka ekranów po pierwszym, a nie instaluj na nowo, a tym bardziej nie formatuj z powodu takiej drobnostki

Myślę,że naprawa systemu nic nie da, bo brak większości deinstalatorów.Punkty przywracania,te,które są nie zdają egzaminu a poprzednie usunęłam kiedyś bo siedział tam wirus.Zastanawiam się czy program do przywracania danych np. PC Inspector File Recovery poradziłby sobie czy też nie?

jeśli to sprawka wirusów, to raczej sobie nie poradzi, nie ma to zresztą większego znaczenia - jeśli to zwykłe programy to po prostu można je usunąć i wpisy z rejestru wymazać jakimś przeznaczonym do tego programem, a jeśli ich wpisy pozostaną to też nie ma to większego znaczenia, w rejestrze będzie trochę więcej śmieci, ale jeśli nie są to ważne klucze, które otwiera np. explorer, to na działanie systemu nie będzie to miało zadnego wpływu, niektóre programy zresztą w ogóle nie tworzą wpisów w rejestrze itd; zresztą, jeśli masz nadmiar czasu to możesz bawić się w usuwanie ręczne kluczy, część programów możesz reinstalować, żeby przywrócić deinstalatory; ściągnij SIW(system information for windows), skądinąd bardzo przydatny program, który po zaznaczeniu applications wyświetla wszystkie zainstalowane programy

i ich uninstall string(jeśli dostępny), wystarczy taki string wkleić do uruchom i wystartować deinstalację, wyświetla także dla łatek, SP,

wmp itd, zaoszczędzi ci trudu szukania tych “strings” w kluczu uninstall

nawet jeśli naprawa nie przywróci deinstalatorów(to oczywiste) to naprawi

dodaj\usuń , klucze rejestru z uninstall itd. niezbędne do normalnego

funkcjonowania systemu