Brak pulpitu na monitorze komputera

Przez nieuwagę usunąłem folder Deteskop - myślałem że nic się nie stanie bo były w nim takie same foldery jak w folderze Ten Komputer - czy istnieje jakaś metoda żeby wrócić do stanu pierwotnego ?. teraz nie mam dostępu do  ekranu Windowsa

 

Przywróć z kosza.

Ale w koszu nie ma  bo ja w czasie usuwania wstrzymałem operację ,

Sprawdzałeś Ostatnio znana dobra konfiguracja lub Przywracanie systemu

Ewentualnie opcja “Odświeżanie systemu, z zachowaniem danych” jeżeli dasz radę wejść.

Próbowałem wszystkich tych opcji i nic mi nie wyszło. próbowałem zrobić reset systemu ale nie chciał się zresetować więc włożyłem dysk instalacyjny  z Windowsem 10 i w końcu wszedłem na dysku w  patrycję  i zrobiłem format 5-ciu patrycji  bo ciągle wyświetlał się komunikat że nie można zainstalować systemu . prawdopodobnie wykasowałem wszystko !!! z twardego dysku -został pusty dysk!!! - teraz po włączeniu kompa pokazuje się taki komunikat :

Zresetuj i wybierz właściwe urządzenie bootujące .

 

Moje pytanie jest taki czy da się z tym coś zrobić ? czy ewentualnie trzeba wgrać jakiś program startowy ,czy będzie trzeba kupić nowy dysk twardy ? a może komputer nie nadaje się teraz do niczego?

Trzeba zainstalować system bo skasowanie partycji usunęło wszystkie dane.

ale ja próbowałem zainstalować system - po akceptacji kodu systemu i potwierdzeniu dostaję taki komunikat , że mam wyjąć  dysk instalacyjny , ponownie uruchomić komputer , następnie włożyć dysk instalacyjny i powinien się instalować Windows, ale nic takiego nie następuje !? tylko z powrotem woła kod potwierdzający autentyczność  Windowsa a następnie  ukazuje się komunikat jak wyżej  o włączeniu i.t.d !?

 

Powinieneś wsadzić dysk z systemem (pendrive, płyta), wejść w BIOS/UEFI i tam wybrać start z tego nośnika. Wtedy uruchomi się instalator Windows.

Ogółem uważam, że działałeś zbyt pochopnie, to dało się naprawić.

W ten sposób instalujesz windows 10 - patrz krok 6 http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/19153-windows-10-instalacja-iso.html Podawanie klucza na tym etapie nie jest obowiązkowe, można go podać później po zainstalowaniu, stąd dostępna opcja Pomiń http://www.instalki.pl/images/demo/windows_10/iso/2015-07-31_11h12_17.jpg

utworzyłem patrycję sformatowałem ale na dole pokazuje mi się komunikat że : nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Wybrany dysk ma styl patrycji GPT . Ja wcześniej też do tego momentu dochodziłem i dalej nie wiedziałem co dalej robić !?

Uruchom instalke w trybie uefi lub przekonwertuj tablice partycji do mbr. https://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc737510(v=ws.10).aspx#BKMK_CMD Wiersz poleceń uruchamiasz kombinacją shift +f11.

tylko ja mam problem bo ja nic nie mogę uruchomić poza instalką - ponieważ ja mam oryginalnie zainstalowany pulpit  Kopiuj_(2)__z_20160323_200047.thumb.jpg.     AsRoock i dysk instalacyjny uruchamiam z tego

Shift + f11 wciskasz na początku kreatora zaraz po wyborze języka, w momencie gdy pojawia się przycisk zainstaluj teraz. W wierszu poleceń wpisujesz polecenia z technetu. Po tym instalacja ruszy.

Obrazka nie widać, jest zbyt mały.

ja mam na ekranie monitora tylko taki wpis

Zresetuj i wybierz właściwe urządzenie bootujące .

i komputer na nic nie reaguje ten wpis po angielsku

większego nie mogę wysłać

Wróćmy do podstaw. Jeśli nośnik masz bootowalny z systemem to ustawiasz w biosie bootowanie z płyty i instalka startuje.  Na dysku systemu nie ma więc z niego nic nie ruszy. Jeśli będą problemy z instalacją to daj znać na jakim etapie. 

zatrzymuję się w tym miejscu nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Wybrany dysk ma styl patrycji GPT

nic nie mogę  uruchomić tylko z tego pulpitu jak na zdjęciu uruchamiam dysk instalacyjny

a zdjęcie jest tu

http://zapodaj.net/ca86fb5638502.jpg.html

 

Jeśli instalke masz na płycie dvd to uruchom z niej komputer wybierając ostatnią opcje z tych, które pokazujesz. W trybie uefi nie powinno być problemu z gpt.

 

 

 

http://zapodaj.net/cbc58d67d7fb4.jpg.html

Link: http://zapodaj.net/6abdbb4a4c973.jpg.html

Musisz wybrać opcję z uefi w nazwie. Ta na samym dole nadaje się gdy system masz na płycie DVD i instalujesz z napędu. Jeśli instalujesz z USB to przewiń to menu na dół może jest też opcja uruchomienia z USB w trybie uefi. Ewentualnie nagraj instalke na DVD i wtedy nie będzie problemu gdy odpalisz przy użyciu jak mówiłem ostatniej opcji lub gdy zrobisz konwersję do mbr sposobem z technetu.