Brak reakcji komputera + problem z błędem RunDLL + problem z myszką


(matidobryworms13) #1

Ostatni mój temat na forum (a przynajmniej narazie)

Mamie czasami komputer się zawiesza, ale tak całkowicie, że nie reaguje myszka, klawiatura, obraz i dźwięk się zatrzymuje

Drugi problem znajduje się na tym obrazku i pojawił się dziś rano po włączeniu komputera i wyświetla się za każdym razem gdy się go włączy lub zresetuje

uiILSk.png

No i co wy na to?


(Nexu) #2

A co mówią logi systemowe?


(Longhorn2009) #3

Z zawieszaniem sprawa może być grubsza. Zacząłbym od sprawdzenia pamięci RAM. Jeśli masz możliwość podmień na inne lub przynajmniej wymontuj obecne ze slotów, przeczyść je i zamontuj w zmienionej kolejności. Możesz też przywrócić ustawienia domyślne BIOS dla pewności.

Problem z błędem to najpewniej kwestia wyłączenia zbędników z autostartu.


(rgabrysiak) #4

 

Proszę skorzystać z przycisku Edytuj a następnie dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza. 


(matidobryworms13) #5

Mogę zrobić skan dysku twardego w poszukiwaniu błędów? A istnieje skanowanie innych podzespołów w poszukiwaniu błędów?


(stasinek) #6

U mnie problem freezami takimi jak opisujesz był związany z felerną kartą wifi(zarówno w stacjonarce jak i później laptopie). Pierwsza rzecz którą sprawdzam to właśnie karta, za pierwszym razem posądzałem nietypowe oprogramowanie - przeglądarka Safari, albo wirusy (skanowania było co niemiara bez skutku) później wymieniłem RAM, kabel sata od dysku, dysk, grafikę, zasilacz a nawet procesor… a okazała się felerna karta. W sumie wykorzystałem okazje na upgrade :smiley: Nie były to sterowniki bo zamontowałem identyczną i działała. (kupiłem dwie) Po roku, znowu się zaczeły objawy. Wtedy zmieniłem model i sprzęt mimo lat na karku działa stabilnie jak skała.

Problemy z dyskiem najczęściej objawiają spowolnieniem albo BSODEm z PAGE_FAULT_PAGED_AREA, z RAM resetem lub PAGE_FAULT_NO_PAGED_AREA. Ze sterami BSODem IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL(+ wyszczególniony plik .sys sterownika). Rzadko kiedy jest zwykły freeze. Może to być u Ciebie karta lan. Często w pracy padają lany i objawy są podobne albo wręcz nie chcą się uruchomić po wpięciu kabelka w felerne gniazdo. Co ma lan do wiatraka… ano jednak ma.

Proponuje Ci zmienić metodę podłączenia sieci na jakiś czas - tak dla wszelkiego ale. Zmień tytuł na np. “Problem z zawieszaniem, brak reakcji myszy i klawiatury” bo temat pójdzie do śmietnika… 

Skanowanie RAM memtest86,  dla dysku HDDScan, dla procesora OCCT, dla grafiki FurMark, wszystko w jednym SiSoft Sandra.


(matidobryworms13) #7

Jezus maria ale ze mnie idiota przecież mam CCleaner i mogę tego błędu RUNDLL się pozbyć CCleanerem!


(matidobryworms13) #8

■■■■ nie działa dalej to samo


(IPSEN) #9

 Uruchom-CrystalDiskInfo -  wersje portable , zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry.


(matidobryworms13) #10

Nie trzeba. Ten błąd RUNDLL się pojawia ponieważ ostatnio skanowałem komputer mamie programem Malwarebytes Anti-Malware i ten plik w ścieżce na tym komunikacie został wykryty jako zagrożenie i przeniesiony do kwarantanny. Dlatego mam ten komunikat z błędem RUNDLL. Musiałbym przywrócić plik ze ścieżki podanej na zrzucie błędu żeby się nie pokazywał ale wtedy mogę narazić mamę na zagrożenie a wiem że Anti-Malware jest naprawdę dobry w tym co robi.


(Longhorn2009) #11

Jeśli masz CCleanera to co za problem wejść w zakładkę autostart, przeglądnąć co ładuje się z systemem i wyłączyć zbędniki w tym najpewniej komponent, który powoduje błąd.


(IPSEN) #12

 To go przywróć i napisz w dziale bezpieczeństwo,poproś o sprawdzenie logów


(matidobryworms13) #13

Zaplanowane zadania. Nie spojrzałem wtedy na tą zakładkę i nie znalazłem. Teraz znalazłem no i po problemie

Co do zawieszania. Uważacie że problem rozwiązałaby defragmentacja dysku albo wyszukiwanie i usunięcie błędów na dysku?


(matidobryworms13) #14

Jeszcze jeden ma mama problem. Myszka się odłącza chociaż jest podłączona. Normalnie na parę sekund przestaje myszka działać i słychać dźwięk że urządzenie zostało odłączone i potem słychać że podłączone Może to problem z magistralą. Co mogę zrobić?

Myszka jest podłączona do przedniego lewego gniazda USB. Ma za krótki kabel by była podłączona z tyłu


(IPSEN) #15

Podłącz do innego gniazda USB, zobaczysz czy to wina gniazda USB czy myszki


(matidobryworms13) #16

W drugim przednim gnieździe jest podłączona klawiatura która działa bez zarzutu więc jedynym sprawdzeniem czyja to wina jest podłączenie klawiatury do tylnego gniazda USB


(matidobryworms13) #17

Zamieniłem przednie gniazda USB. Myszkę podłączyłem do prawego gniazda, klawiaturę do lewego (czyli na odwrót). I dalej to samo. Klawiatura działa bez zarzutu. Czyli wychodzi na to, że to z myszką mamy jest coś nie tak. Komp mamie już nie traci reakcji więc wszystko z mamy kompem już jest OK.