Brak reakcji monitora podczas uruchamiania komputera

Witam. Dzisiaj rano po włączeniu komputera monitor przestał nagle reagować. Gdy włączam komputer, monitor przechodzi w stan uśpienia (LG Flatron E2250T). Wczoraj wszystko działało idealnie. Na co dzień do pracy podłączam monitor do laptopa aby uzyskać większą rozdzielczość. Wczoraj po skończeniu pracy odłączyłem monitor od laptopa i podłączyłem do stacjonarnego komputera. Dzisiaj nagle wystąpił taki problem że nie reaguje na komputer stacjonarny. Oczywiście monitor działa bo dopiero co podłączałem do laptopa i wszystko działało, lecz na komputerze stacjonarnym nic. W komputerze nic nie było zmieniane a karta graficzna to GeForce LE7300. W laptopie mam dwie karty jedna to Intel HD 4000 a druga to Radeon Radeon HD7670M. Gdy odłączę kabel monitora od komputera to na monitorze wyświetla się komunikat: Sprawdź przewód sygnałowy", po podłączeniu z powrotem do komputera przechodzi w stan uśpienia.

Oglądałem kartę graficzną kilka razy i nie wygląda na to by miała objawy spalenia. Wszystko jest w dobrym stanie. Wtyczka do monitora na karcie graficznej jest cała, żaden kabelek nie urwał się od styku.

Czy to może być związane z tym że monitor przestawił swoje ustawienia dla laptopa i działa teraz tylko dla niego? Tylko jestem zdziwiony bo nigdy tak się nie stało a już nie raz monitor działał przy laptopie a potem na komputerze. Dodam że nie mogę dostosować ustawień monitora za pomocą jego panelu ponieważ musi załączyć się karta graficzna by te opcje były wyświetlane… Ewentualnie gdzie znajdę ustawienia i jak należy to przestawić. Windows 8…

Dodam że obie karty obsługują rozdzielczości 1920x1080.

kuubaxx ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Podaj konfigurację komputera (w szczególności zasilacz).

Czy komputer się uruchamia (wiatraki się kręcą, słychać dźwięk logowania do Windowsa), czy bios wysyła jakieś sygnały (pikanie po uruchomieniu komputera).