Brak reakcji monitora podczas uruchamiania komputera


(Kuubaxx) #1

Witam. Dzisiaj rano po włączeniu komputera monitor przestał nagle reagować. Gdy włączam komputer, monitor przechodzi w stan uśpienia (LG Flatron E2250T). Wczoraj wszystko działało idealnie. Na co dzień do pracy podłączam monitor do laptopa aby uzyskać większą rozdzielczość. Wczoraj po skończeniu pracy odłączyłem monitor od laptopa i podłączyłem do stacjonarnego komputera. Dzisiaj nagle wystąpił taki problem że nie reaguje na komputer stacjonarny. Oczywiście monitor działa bo dopiero co podłączałem do laptopa i wszystko działało, lecz na komputerze stacjonarnym nic. W komputerze nic nie było zmieniane a karta graficzna to GeForce LE7300. W laptopie mam dwie karty jedna to Intel HD 4000 a druga to Radeon Radeon HD7670M. Gdy odłączę kabel monitora od komputera to na monitorze wyświetla się komunikat: Sprawdź przewód sygnałowy", po podłączeniu z powrotem do komputera przechodzi w stan uśpienia.

Oglądałem kartę graficzną kilka razy i nie wygląda na to by miała objawy spalenia. Wszystko jest w dobrym stanie. Wtyczka do monitora na karcie graficznej jest cała, żaden kabelek nie urwał się od styku.

Czy to może być związane z tym że monitor przestawił swoje ustawienia dla laptopa i działa teraz tylko dla niego? Tylko jestem zdziwiony bo nigdy tak się nie stało a już nie raz monitor działał przy laptopie a potem na komputerze. Dodam że nie mogę dostosować ustawień monitora za pomocą jego panelu ponieważ musi załączyć się karta graficzna by te opcje były wyświetlane... Ewentualnie gdzie znajdę ustawienia i jak należy to przestawić. Windows 8..

Dodam że obie karty obsługują rozdzielczości 1920x1080.


(Agatonster) #2

kuubaxx ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(falcon89) #3

Podaj konfigurację komputera (w szczególności zasilacz).

Czy komputer się uruchamia (wiatraki się kręcą, słychać dźwięk logowania do Windowsa), czy bios wysyła jakieś sygnały (pikanie po uruchomieniu komputera).