Brak reakcji po zmontowaniu i uruchomieniu komputera

Witam

Sprawdź podlacznie ram,atx oraz dodatkowych 4pin P4

Przekładałem już ram do drugiego slotu, podłączenie wtyczek też sprawdzałem.

 

Tak myślę, czy może to być wina tego, że to jest ram 1600 mhz a procek obsługuje 1333 mhz?

Pamięć nie będzie problemem, płyta standardowo ustawia 1333MHz jeśli procesor tyle obsługuje. Bardziej kłopotem może być kwestia starego BIOSu. Pentium jest obsługiwany od wersji 1.3 z 2014-06-20. Jeśli przypadkiem załapałeś się na starszą wersje to konieczna będzie aktualizacja.

Sprzedawca mówił, że płyta miała aktualizowany bios więc odpada.

 

Sprawdziłem właśnie na stronie MSI, i okazało się, że moja pamięć ram może nie być obsługiwana (nie ma jej na liście). Myślę, że to właśnie dlatego komputer nie działa

Zdarzały się niekompatybilności szczególnie przy Crucialach Balistix. Aby to zweryfikować tylko podmiana RAM na inny cie ratuje.

Raczej nie bardzo. Jak masz podłączony speaker to powinno zareagować na źle obsadzone gniazda pamięci (nie ma procedury POST). Jak już pytano: zasilanie podłączyłeś poprawnie do MB?

W teorii BIOS powinien sygnalizować piknięciem problem z RAM-em, w praktyce często jest podobnie jak przy za dużym OC - czarny ekran i tyle.

W to co mówi sprzedawca bym za bardzo nie wierzył! Tym bardziej, że brak sygnałów BIOSu. W starej wersji BIOSu upatrywał bym przyczynę. To, że nie ma pamięci na firmowej liście MSI, nie świadczy o niczym.

Napewno dobrze zamonotwałeś procesor ?

 

Wiara czyni cuda… Nigdy nie wierz sprzedawcom !

Jeśli sprzedawca mówi, że był aktualizowany czyli to kupiona używana ? Bo nie wierze aby sklep itp to zrobił.

 

Jeśli to używana to zrób reset biosu zworką.

 

Nadal firmy sprzedają jeszcze z Bios w wer 1.1, nawet nie wiedzą o tym…

Płyta była kupowana na allegro od zwykłego gościa, żaden sklep. Sprzedawał również ten sam procesor który mam w płycie, więc na pewno działał.

Po wyjęciu RAM bios sygnalizuje 3 długie piknięcia.

 

Procesor na pewno jest dobrze zamontowany.

 

Spróbuje kupić albo znaleść pamięć która powinna działać na tej płycie. Tak chyba będzie najlepiej.

Jesteś pewny, że sprzedał Ci sprawny sprzęt ? 

W 100% nie jestem pewny. Dostałem od niego fakturę tej płyty którą kupował na morele.net, i jest jeszcze gwarancja.

Masz 14 dni na zwrot towaru o ile sprzedaż odbyła się przez internet. Wcale nie musisz się knocić z gwarancją :slight_smile:

No a co jeśli płyta jest sprawna a RAM jest po prostu niekompatybilny?

Raczej nie istnieje opcja “niekompatybilności” RAM-u, ale dla pewności sprawdź inną kość(pożycz od kogokolwiek inną, bo kupno specjalnie kości mija się z celem). Jakie napięcie w ogóle ma ta kość ?

te pamięci są kompatybilne z tą płytą :slight_smile: mimo iż nie ma ich na liście .

Sprawdź sobie jeszcze (skoro płyta była używana różnie bywa) sloty pamięci po prostu przeczyść je .

 

PS.

a zamienić nie możesz pamięci z innego komputera na czas sprawdzenia ?

Patentu z czyszczeniem jeszcze nie próbowałem. Choć płyta wygląda na czystą to jednak spróbuje.

 

PS: Pamięci nie mam od kogo pożyczyć, pytałem już kolegów.

Jak kupił od osoby fizycznej to żadnych 14 dni nie ma.

 

Jeśli po wyjęciu RAMu płyta piszczy to procesor jest sprawny i DZIAŁA!

Jeśli zaś z RAMami jest totalny ZONK to odpowiedź jest prosta - te RAMy są niekompatybilne z tą płytą. Możliwe, że jakiś nowszy BIOS pomoże (jeśli jest) ale do aktualizacji potrzebny jest kompatybilny RAM i kółko się zamyka…

 

:roll: