Brak reakcji "za pierwszym razem"


(Durex86) #1

Witam wszystkich.

Problem z maszyną polega na tym że po uruchomieniu się systemu operacyjnego (Windows XP) do uruchomienia dowolnego programu lub do użycia jakiejkolwiek kontrolki (przycisk, checkbox, łącze w przeglądarce internetowej) potrzebne jest dwukrotne kliknięcie oraz wielokrotne na ikonie programu znajdującej się na pulpicie (wyjątkiem jest tutaj menu "Start", gdzie wybrana opcja uruchamia się praktycznie po pierwszym kliknięciu).

Komputer został przeskanowany przy użyciu oprogramowania Malwarebytes' Anti-Malware. Nie stwierdzono zagrożenia. Skanowanie Avastem przed uruchomieniem systemu wykazało istnienie trzech zainfekowanych plików, które zostały usunięte. Mimo tego po ponownym uruchomieniu maszyny problem się powtarza.

Link do logu podstawowego z działania OTL-a: otl

Link do logu "extras" z działania OTL-a: extras

Link do logu z działania HJT-a: hjt

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.

-- Dodane 17.07.2011 (N) 12:18 --

Witam ponownie

Nie dziwi mnie brak odpowiedzi w temacie rozwiązania przedstawionego przeze mnie powyżej problemu, bo przyczyna jego powstania była czysto sprzętowa. Mianowicie po kilku próbach i testach okazało się, że całemu zamieszaniu winna jest myszka, która prawdopodobnie na wskutek uszkodzenia przewodu wysyłała do komputera wielokrotne impulsy naciśnięcia lewego klawisza. Zmiana myszki na nową sprawiła, że system zaczął funkcjonować bez zastrzeżeń i przestał się jąkać podczas klikania w ikony i kontrolki.

Przepraszam za zamieszanie. Wątek można zamknąć.

Pozdrawiam.