Brak rozdzielczości 1280x1024 w Ubuntu 9.04

Witam.

Jakiś czas temu zainstalowałem Ubuntu 9.04 przez WUBI. Wszystko zainstalowało się pięknie, udało mi się zainstalować sterowniki do grafiki (GeForce 6600 128MB), ale nie mam rozdzielczości 1280x1024. Sterowniki zainstalowałem przez Terminala, komendą

sudo apt-get install nvidia-glx-new

Na dysku mam również sterowniki do mojej karty graficznej, jednak jak chcę je zainstalować to jest błąd (jest w logu, który daję poniżej).

Log: http://wklej.org/id/157568/

Sterowniki te chciałem zainstalować, bo myślałem, że to coś da, ale jak widać nawet nie chcą się zainstalować.

P.S. Proszę o wytłumaczenie co zrobić dość prostym językiem :P.

Pozdrawiam.

To że zainstalowałeś paczkę ze sterownikiem to nic (czemu nie zainstalowałeś sterowników przez przeznaczone do tego celu narzędzie znajdujące się w menu system->administracja->sterowniki?) musisz jeszcze w pliku /etc/X11/xorg.conf zmienić wpis sterownika z otwartego (nv) na zamknięty (nvidia) by system zaczął używać sterownika. Znajdź w w/w pliku sekcje Section “Device” i w linii Driver zmień wpis z nv na nvidia.

W /etc/X11/xorg.conf było wpisane nvidia i nic nie zmiałem, włączyłem plik i po prostu było zmienione.

Chodzi mi po prostu o to, że nie mam po prostu tej rozdzielczości, bo inne są (ze sterownika), ale 1280x1024 nie mam na liście wyboru. Z tych wyższych rozdziałek jakie mam to 1024x768, 1152x864 i 1360x768.

Dopisz do xorg.conf tam gdzie masz rozdzielczości po prostu tą rozdzielczość, którą chcesz mieć i ona będzie domyślną, jeśli dopiszesz ją na początku. Gdyby nie zadziałało to spróbuj wygenerować nowego xorg.conf przy pomocy nvidia-xconfig , zrób sobie najpierw kopię zapasową obecnego xorga:

sudo su

mv -v /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.backup

Pozdrawiam!

W pliku xorg.conf nie ma nic o rozdzielczościach, nawet po wygenerowaniu nowego. Jednak jak wpisałem moją rozdzielczość w System -> Preferencje -> Ekran -> X Server Display Configuration, rozwinąłem Advanced, to ustawiło tą rozdzielczość, tylko nie przeskalowało jej do mojego ekranu.