Brak rozdzielczości Full HD w nowym PC

Witajcie

Jestem właśnie w trakcie składania zestawu komputerowego, który będzie prezentem komunijnym (więc jeszcze trochę czasu mam).

Zestaw to:

MB: Asus H81-PLUS

CPU: Intel G3220

VGA: Radeon XFX HF7750

RAM: 4 GB Geil

OS: Win 7

 

Montaż części jak i instalacja Win ze sterowniami od płyty głównej poszła jak z płatka. Dotarłem jednak do instalacji sterowników do grafiki. Pobrałem najnowszą wersję i po instalacji, maksymalna obsługiwana rozdzielczość to 1600x1200. Karta jest podłączona przez przejściówkę DSUB-DVI do monitora LG Flatron W2243S, który wiem, że obsługuję obraz w Full HD. Gdy wejdę w AMD Catalyst Control Center w Zarządzanie pulpitem to przy rozdzielczościach powyżej tych 1600x1200 automatycznie zmienia mi się częstotliwość odświeżania na 29Hz i obraz po kliknięciu “zastosuj” migocze. Przy  Co może być przyczyną takiej usterki?

Podejrzeam że to może być wina przejściówki DSUB, po analogu przesyłanie sygnału full HD to kiepski pomysł i czasami takiej opcji nie ma, a jezeli jest - nie wygląda ona najlepiej. Jeżeli monitor ma złącze DVI/HDMI, to trzeba będzie podłączyć monitor którymś z tych przewodów.

Z tego co widzę ta karta ma złącze HDMI. Nie wiem jak monitor, ale jeśli również takie posiada, to zainwestuj w kabel HDMI i powinno śmigać :slight_smile:

Dla osób mających podobny problem: należało w Catalyst Control Center odhaczyć opcje “Użyj rozszerzonych danych EDID” i wtedy działa mi natywna rozdziałka.