Brak schowka, zmulony komp, brak neta, etc

Witam!

Byłem ostatnio u koleżanki, obejrzeć jej komputer bo miała jakieś problemy. Na miejscu okazało się że (jak w temacie), nie można kopiować ani przenosić żadnych plików, nie można przeciągać ikonek po pulpicie, nie działa internet, na pasku na dole po zminimalizowaniu okienek nie pojawiają się w pasku, jest zamiast tego po całej długości pasek od menu językowego (zmiana klaw i jęz), przycisk start działa normalnie. Z tego co się dowiedziałem zmienił się styl Windows xp, na styl klasyczny, i nie można tego przywrócić, ogólnie po kliknięciu prawym->“właściwości”, to okno zrobiło się jakieś “ubogie” ;). W trybie awaryjnym pasek start nie pokazuje sie w ogóle, kopiuj/przenieś/wklej też nie działa.

ok, teraz co użyłem i co mi to dało:

wwdc 1.4.1 - poblokowałem wszystko, oprócz dwóch ostatnich opcji (pojawiał sie błąd przy zaznaczaniu)

regseeker

trojan remover

CWShredder 2.19

po tym i tak nic nie uległo poprawie…

na kompie był avast! i spybot.

komp to win xp z sp1 (co mnie osobiście zabolało, bo to pewnie przez to jest syf)

Zrobiłem loga w hijackthis, ale nie mialem jak go przeniesc na pendrive nawet, wiec jak cos moge ew. jego zdj ( :smiley: ) wrzucić.

aktualnie ten dysk leży u mnie i jeżeli nie obejdzie się bez wrzucenia loga to moge podlaczyc swoj stary dysk z systemem i podlaczyc tamten zawirusowany jako drugi (żeby nie wirusowac aktualnego mojego win) i zgrać loga. Postarałem się opisać problem dosyć dokładnie, ze wszystkimi moimi spostrzeżeniami.

Liczę na jakąkolwiek pomoc, lub podpowiedź

Pozdrawiam i z góry dziękuje,

Amandill

Daj log z ComboFix