Brak sieci bezprzewodowych

Witam, niedawno kupiłem router pentagram cerberus i karte sieciową Sagema (ta sama co w zestawie livebox) no i tu zaczynają się schodzy, ponieważ na laptopie wszystko śmiga pięknie, a na komputerze nie wykrywa sieci bezprzewodowej… muszę używać programu sieciowego dla Sagema Wi-Fi… lecz chciałbym, aby na komputerze było tak samo jak na laptopie… mam XP z SP3.

Zobacz jak z kanałem, ustaw najlepiej od 1-11, bo dalej to już kwestia regionów.

ok ok a można jaśniej ?:stuck_out_tongue_winking_eye:

NetworkStumbler w google i pobierz dajmy z instalki.pl Jak go uruchomisz i będzie skanował wszystkie sieci jakie widzi i tam będzie Channel to jest kanał i zobacz jaki ma numer pod Channel Twoja domowa sieć.

Odpalasz ten program na tym laptopie, gdzie sieć normalnie działa.

Dobra zrobiłem, jeśli ktośby miał ten sam problem to:

  1. Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz %SystemRoot%\system32\services.msc /s, a następnie kliknij przycisk OK.

  2. Kliknij dwukrotnie pozycję Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej.

  3. Na liście Typ uruchomienia kliknij pozycję Automatyczny, a następnie kliknij przycisk Zastosuj.

  4. W obszarze Stan usługi kliknij przycisk Uruchom, a następnie kliknij przycisk OK

Dzięki

Dodane 15.05.2009 (Pt) 20:29

Jednak problem jest nie do końca rozwiązany…

System widzi sieć, łączy się, ma status “połączono” lecz ma “brak sygnału”… i co pare minut zmienia się na “znakomity”…

Wyświetlił mi siętaki komunikat:

123vvt.jpg

Gdy naciskam “napraw” naprawianie wiesza się na “wyłączanie karty bezprzewodowej”… pomocy