Brak sieci po sformatowaniu dysku

(petite_-) #1

Sformatowalam dysk w laptopie samsung rf-511 i po zainstalowaniu windowsa 7 z plytki okazalo sie, ze nie ma w ogole karty sieciowej. Probowalam sciagac przerozne sterowniki na innym laptopie i instalowalam na tym bez internetu, ale nic nie pomoglo. Ktos wie jak naprawic te sytuacje?

Ściągnąć te właściwe, ze strony producenta.

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

(Kleryk_LDZ) #3

Myślę że najrozsądniejszym krokiem będzie udanie się na stronę producenta w/w karty sieciowej :) 

Na pewno znajdziesz tam upragniony sterownik.

(petite_-) #4

Uzylabym polskich znakow, ale nie mam na sprzecie, z ktorego jestem zmuszona korzystac.

Sciagnelam wszystkie i nic. Moze opisze dokladniej sytuacje. Mam wykrzykniki przy: kontroler ethernet, kontroler pci simple communications, kontroler sieci, kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej, kontroler wideo 3w. W kartach sieciowych wyswietla sie bluetooth i tylko on, bez mozliwosci polaczenia sie z intenretem. Gdybym potrafila znalezc odpowiednie sterowniki sama to nie pisalabym tutaj, ale naprawde probowalam wszystkiego co przyszlo mi do glowy lacznie ze sciaganiem sterownikow ze strony producenta.

(Kleryk_LDZ) #5

Czy pobrałaś aby właściwe sterowniki? Chodzi mi tu o dedykowany sterownik do sprzętu. 

Z drugiej strony Windows powinien posiadać sterowniki do laptopa o którym piszesz.

Więc spróbuj włożyć płytę z Windowsem do napędu.

Klikając prawym klawiszem myszy na ikonę Mój komputer wybierz opcję zarządzaj.

Później wybierz opcję Menadżer urządzeń.

Zaznaczając urządzenie z wykrzyknikiem które nie ma sterownika zaznacz je i wybierz opcję “Aktualizuj urządzenie sterownika”

Później wskaż ścieżkę dostępu do sterownika na płytę CD/DVD z systemem.

Powinno znaleść upragniony sterownik.

Jeśli opcja nie zadziała wskaż ścieżkę do sterownika który pobrałaś z strony producenta dla wspomnianego urządzenia.