Brak słów w filmach

Mam problem, podczas oglądania filmów np DVD jest brak słów, a gdy włączam film np w formacie avi jest wszystko ok. Próbowałem różnymi programami dotwarzać ale bez rezultatu. Mam zainstalowany FFdschow, czy jakoś tak.

jakiego programu używasz? czy podczas odpalania filmu w formacie DVDVideo wchodzisz do opcji filmu i wybierasz wersję z napisami?

Jakimi programami (konkretnie) próbowałeś odpalić film?

Czy problem jest ogólnie z dźwiękiem czy tylko z dialogami (wersje językowe)?

Jężeli ogólnie problem z dźwiękiem w DVD może to być problem z dźwiękiem w formacie ac3. Nie wiem czy FFDShow posiada funkcję dekodowania dźwięku w tym formacie (sam go nie używam).

Czy pliki *.avi z dźwiękiem ac3 działają bez problemu?

Spróbuj zainstalować:

AC3Filter 1.46

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=198&t=36

Po prostu włączam film który np jest po Polsku bez napisów. Używałem wielu programów które wcześniej działały.

Złączono Posta : 30.09.2007 (Nie) 22:25

I jak gram w gre NFS Most Wanted to jest też dziwny dźwięk, wcześniej było normalnie.

  1. Czyli ogólnie brak dźwięku w DVD? Czy dzieje się to na wszystkich płytach?

  2. Czy masz zainstalowany program do odtwarzania DVD? - przykładowo: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=26

  3. Kiedy przestały działać filmy?

  • po reinstalacji systemu?

  • po zainstalowaniu jakichś programów?

  • po usunięciu programów?

  • po awarii systemu? (była jakaś w ostatnim czasie?)

  • po porządkach na kompie (czyszczenie rejestru, usuwanie zbędnych plików)?

  • samo od siebie?

  1. moje poprzednie pytania

update:

kilka porad

http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t23137.html

  1. Dźwięk jakiś tam jest ale nie słowa. Na wszystkich.

  2. Mam zainstalowany program do DVD

3.samo od siebie.

brak odpowiedzi…

jaki dźwięk? (komputer piszczy, charczy, trzeszczy, słychać muzykę a nie słychać dialogów, ile scieżek audio ma konkretny film - czy któraś działa dobrze…

jaki, jaka wersja?

Staraj się podawać jak najwięcej szczegółów wtedy łatwiej rozwiązać problem. Nawet jeżeli ja nie dam rady (co jest prawdopodobne :frowning: ), to może komuś innemu się uda. A na pewno bedzie jemu lub mi łatwiej i chętniej spróbuje gdy bedzie miał konkretne dane dotyczące problemu, symptomów, zainstalowanych programów, kodeków, systemu operacyjnego, sterowników czy nawet sprzętu jakiego używasz i jego ustawień.

Temat i opis sytuacji jaka Cię spotkała podaje jedynie garstkę informacji i można jedynie strzelać co może być powodem takiego zachowania Twojego komputera ponieważ powodów może być wiele.

jeżeli słyszysz sam podkład, to zmień ustawienia programu dvd. możliwe, że przestawiłeś ilość kanałów jakiej używasz. Sprawdź czy przypadkiem nie masz włączonego dźwięku 5.1, którego się używa przy zestawie sześciu głośników. Ustaw na zwykłe stereo i sprawdź wtedy.

Filmy .avi są (zazwyczaj) w wersjach stereo, a filmy DVD mają dźwięk wielokanałowy, przez co możesz słyszeć np. tylko kanały rear.

dla pewności sprawdź czy masz dobrze kabel wpięty!