Brak SP1 w WU

Dlaczego nie wyswietla mi sie w WU, ze jest SP1 do pobrania? Wyskakuje tylko, ze nie ma żadnych aktualizacji.

Widocznie nie masz wersji Ultimate

:x

a co ma piernik do wiatraka ?

Sp jest dla każdej wersji systemu.

A autorowi tematu polecam klikaj kilkukrotnie na sprawdź nowe aktualizacje, u mnie pojawił się sp1 po paru takich razach

Cefeusz u mnie również SP1 nie pojawił się w WU, na jednym z Forum przeczytałam, że któryś z użytkowników miał ten sam problem, pomoc techniczna Microsoftu zaleciła odczekanie kilku dni, jeżeli SP1 mimo to się nie pojawi w WU należy zainstalować ręcznie. Jest to bardzo dziwne, że u jednych pojawił się natychmiast a u innych nie. Nie mam pojęcia jaka może być tego przyczyna. Ja jednak postanowiłam odczekać te kilka dni. Na razie mi się nie spieszy do instalacji SP1, ponieważ u mnie system pracuje idealnie, nie mam żadnych problemów, natomiast czytając informacje o przebiegu samej instalacji tego pakietu występują problemy (często nie wiadomo z jakiego powodu nie chce się zainstalować, występują najróżniejsz błędy - jedyną przyczyną miały być przestarzałe sterowniki do kart graficznych, ale tak nie jest. Poza tym po zainstalowaniu SP1, u niektórych użytkowników pojawiły się niemiłe niespodzianki, niektóre funkcje przestały działać, urządzenia współpracować. Oczywiście Microsoft na te “dolegliwości” opracował kolejne łaty. Sądziłam, że po tak długim okresie prac nad SP1, zmiany będą znaczące. Miało być m.in. narzędzie do tworzenia dysku kopii zapasowej na CD, ale Microsoft chyba się z tego wycofał. Może zbyt wiele oczekiwałam. Jednak w mojej ocenie 2/3 osób, które zainstalowały SP1 odczuło wyraźną poprawę w pracy systemu, dlatego ja również spróbuję, jeżeli nie automatycznie, to ściągnę plik instalacyjny, chociażby po to aby się przekonać, jakie zmiany wniesie. Przecież zawsze można go odinstalować lub przwrócić system.

Pozdrawiam.

MarS nie pisz bzdur.

Próbowałem, tak jak ktoś pisał, parę razy, ale jak na razie bezskutecznie.

Odczekam parę dni, zgodnie z sugestią, i może to coś da.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to proszę pisać.

Naprawdę warto poczekać. Brak jeszcze lżejszej wersji dla jednego komputera, mają być poprawki tego obecnego SP1 itd.

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

Zastanawiam się o jakich problemach mówisz ? Mi od czasu SP1 zainstalowała się tylko łatka od Defender’a oraz Office’a. Jakie błędy podczas instalacji SP1 ? No naprawdę, jak ktoś instalował wersję anglojęzyczną na polskiej Viście to przepraszam ale błędy zawsze będą. Jakie funkcje i urządzenia przestały działać ? Przecież opóźnili wydanie SP1 aby poprawić niekompatybilność ze sterownikami. Ostatnia łatka, którą MS wydał i która nie była zgoda to KB938371, szerszy opis na vortalu.

Również jeśli nie instalowałeś, a opierasz się na opinii użytkowników, których można porównać do cs’owych botów. Pozdrawiam. :wink:

Ma. Użytkownicy wersji Ultimate mają pierwszeństwo w dostępie do SP przez Windows Update. Inni użytkownicy będą mieli dostęp później. To taki ukłon Microsoftu w stronę użytkowników tej wersji. Było o tym wielokrotnie - wystarczyło poczytać by nie być zdziwionym

Czy aktywowałeś Windowsa ?? Bo jhak nie to nie ściągniesz.

O jaką aktywację chodzi? Zaznaczam, ze moja Vista jest jak najbardziej oryginalna.

O aktywację, którą trzeba wykonać w ciągu 30 dni od zainstalowania windowsa. Klikasz prawym myszki na Komputer, wybiersz właściwości i tam na dole dajesz aktywuj. Wybierz, że chcesz przez neta i ok. :smiley:

Nie wiedziałem o potrzebie aktywacji Windowsa w ciągu 30 dni od zainstalowania. Od mmentu w którym kupiłem komputer minęło już sporo więcej dni, czy da sie Viste jeszcze jakoś aktywować?

Najpierw sprawdź aktywację w panelu sterowania - system, na dole jest napisane czy jest aktywowany. Natomiast jeżeli nie ma aktywacji, możesz to w każdej chwili zrobić. Chociaż nie wydaje mi się żeby nie był, ponieważ po upływie 30 dni zostają ograniczone pewne funkcje w systemie (oczywiście jeśli system jest oryginalny).

Tu masz dokładne informacje na temat aktywacji

http://windowshelp.microsoft.com/Window … mspx#ERBAC

Pozdrawiam.

w moim WU dalej nie ma SP. Jak tam u Was?

Zaimstalowane od około tygodnia :roll:

SP1 nie jest dostępne na Microsoft/Windows Update u tych użytkowników, u których WU wykryje obecność pewnych urządzeń, a właściwie sterowników do nich. Powodem są pewne problemy z działaniem tych sterowników po instalacji SP [*]. Nie znam całej listy, natomiast wiem na pewno, że wśród nich są zintegrowane karty dźwiękowe Realteka z kodekiem AC97 i sterowniki do tychże. W tej sytuacji wyjścia są dwa:

  • poczekać na aktualizacje tych sterowników, zainstalować i wtedy na Windows Update pojawi się SP1

  • pobrać paczkę SP1 ze strony Microsoftu i zainstalować ręcznie.

[*] te “kłopoty” to w sumie nic poważnego, najgorsze co się może przydarzyć to konieczność jego ponownej instalacji (sterownika, nie SP). Chociaż np. u mnie nawet to się nie stało. Instalator SP1 zrobił swoje, zrestartował ze 4 komputer i po kilkudziesięciu minutach było po zabawie. Żadnych skutków ubocznych. No może poza przywróceniem oryginalnego, windowsowego notepad.exe - wcześniej miałem launchera uruchamiającego Notepad++ :slight_smile:

Witam

Podepnę się do tematu odnośnie SP1

Otóż moim problemem jest błąd wyskakujący podczas ściągania SP1 (ok. 121MB). Błąd ma numer 80070002 (lub 8007002).

Zaznaczam, że zatrzymywałem WU, czyściłem foldery i startowałem jak zalecano w pomocy jednak ciągle jest to samo.

Czy ktoś z Was ma podobny problem już się z tym spotkał?

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Ł.

skłoniłbym się chyba ku temu rozwiązaniu. Mógłbyś mi zlinkowac ta paczke?

To ściągnij sobie plik ze strony MS, przyda się na później, albo sobie zintegruj, będziesz miał DVD z Vistą SP1, chyba nawet to lepsze rozwiązanie.