Brak stabilizacji paska zadań

Witam! Mam problem z ustabilizowaniem paska zadań (ten koło zegara). Po uruchomieniu komputera za każdym razem wyświetla się inny zestaw ikonek. Nie pomaga ustawianie w “Właściwościach paska zadań i menu start”. Ćwiczyłem różne warianty - “ukryte”, “zawsze widoczne” itd - bez rezultatu. Czy jest sposób na ustabilizowanie tego procesu?

Czekam na ewntualne porady.

chodzi ci o systemowy tray?

nigdy nie będzie tam kolejności. Zależy jak się programy załadują w autostarcie. Zawsze będzie tam bałagan.

Mnie nie chodzi o bałagan czy tez kolejność ikonek. Problem polega na tym że każdorazowemu uruchomieniu komputera towarzyszy inny zestaw widocznych ikonek. I tak np. ikonka antywirusa czy firewalla raz jest widoczna raz nie. Ikonka antywirusa jest potrzebna np. do chwilowego wyłączenia jego pracy. Tak samo jest z firewallem.

Jesli nie ma Ikonki np.Avasta w trayu to znaczy że nie jest uruchomiony !!

Przecież zawsze możesz uruchomić przez START/WSZYSTKIE PROGRAMY.

możliwe e masz jakiś syf w komputerze co blokuje uruchamianie programów lub sam antywirus co skanuje pliki programów w autostarcie. Jeśli masz AntyVirenKit 2006 to jest możliwe

A nie odznaczałeś czegoś przez przypadek w Start / Uruchom / msconfig i ‘Uruchamianie’ :?: :slight_smile:

Wszystkie najwazniejsze programy startują z uruchomieniem kompa - zarówno “Kasperski” jak i firewall. Każdorazowo sprawdzam. Ikonki tych programów pojawiają sie losowo w pasku. Po przecietnie trzecim restarcie komputera pojawia się właściwy (dla mnie) zestaw ikonek. Nie zmieniam przy tym nic w “Własciwościach paska…” Rządzi tym przypadek.

Czyli programy dcziałają ale nie ma ich w Trayu ?? :o

Dokładnie tak. Programy działają ale ich ikonki występują w Trayu w sposób właściwy (wg mnie) przy kolejnym 3-cim, 4-tym restarcie.

Spróbuj naprawy systemu :frowning:

Czy działo Ci się tak samo od zawsze, czy od pewnego momentu ?

Spróbuj przywrócić system do tego momentu kiedy jeszcze działało.

Od pewnego momentu. Nie pamiętam od kiedy, od paru dni. Dodatkowy problem to fakt że w przywracaniu systemu mam (też od pewnego czasu) tylko 1 dzień w pamięci komputera. Dzieje się to tez od pewnego czasu. Widocznie za duzo grzebię w komputerze.