Brak stabilności łącza internetowego


(Edgarmks) #1

Witam, łączę się z internetem przez router (Netgear wgr614 v7). Internet z kablówki 25Mb/s. Mam wrażenie że ktoś podpina się pod mój internet w wyniku czego internet jest strasznie niestabilny (pingi w grach skaczą, przykładowo z 20ms na 150ms i z powrotem, przez co niemożliwa jest normalna rozgrywka). Prędkość pobierania jak i uploadu również jest niezadowalająca.

http://www.wklej.org/id/884287/

Jeśli mam przeprowadzić jeszcze jakieś badania/operacje to proszę pisać.


(roobal) #2

Sprawdzałeś w statusie serwera DHCP, komu przyznawane są adresy IP? Rozumiem, że łączysz się z routerem bezprzewodowo? Jeśli tak, to z jakich zabezpieczeń korzystasz?

Tylko, że na opóźnienie w grach ma wiele czynników, między innymi aplikacje działające w tle, inny użytkownik sieci korzystający z sieci, a tym bardziej w przypadku WiFi, czy opóźnienia innych graczy.

To znaczy niższa, niż deklaruje ISP? Według statystyk WinMTR wygląda na to, że problem występuje po stronie WAN, czyli w sieci twojego ISP. Sprawdź zatem czy masz prawidłowo skonfigurowaną sieć na interfejsie WAN, jeśli tak, wykonaj ponowne testy ping i tracert oraz WinMTR i jeśli problem będzie się powtarzał, zgłoś operatorowi usterkę.

Uruchom wiersz poleceń i podaj jeszcze na wszelki wypadek wyniki poniższych poleceń. Nie rób tylko zrzutów ekranu, w tym temacie masz opisane jak skopiować wyniki poleceń z wiersza poleceń :arrow: kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

ipconfig /all

netsh interface ip show config

route print

netsh firewall show config

Możesz jeszcze wykonać testy na stronach speedtest.net oraz pingtest.net i dać link do wyników.