Brak startu systemu, brak biosu?

(Tramwajarz) #1

Witam,

dzisiaj rano, kiedy pracowałem na XP wyświetlił się komunikat, że katalog Opery, której używam jest uszkodzony. Jednak zignorowałem ten dymek. Potem siostra używała komputera i wszystko było okej, natomiast teraz:

Po uruchomieniu komputera i wybraniu systemu XP (mam na koncie od pół roku zainstalowany Ubuntu) system Windows ładuje się. Chwilę potem na ułamek sekundy pokazuje się ekran CHKDSK i komputer restartuje się i tak w kółko.

Dodam, że nie jest to raczej kłopot ze sprzętem, bo Linux śmiga.

Próbowałem już uruchomić system z płyty instalacyjnej XP, ale po włączeniu komputera nie pokazuje się ekran płyty głównej (ASRock), więc żadna płyta nie jest czytana, co gorsza nie mam dostępu do biosu.

Bardzo proszę o rady.

(system) #2

Miałem coś takiego, tylko u mnie siostra usunęła zawirusowany plik systemowy i po wyłączeniu kompa jak się włączało to tez tak w kolko śmigał. Ale twój przypadek jakoś inaczej wygląda... :expressionless: :expressionless:

(Tramwajarz) #3

A co zrobiłeś, żeby go naprawić?

(koleś git) #4

no trochę dziwne, mój kolega miał tydzień temu wirusa i usunął go trojan removerem po restarcie w kółko się ładował ale bios był i go sformatował, a ten przypadek jest dziwny, bez biosu formata nie zrobisz

(Toffik325) #5

Nie pokazywało się niebieskie okienko CHKDSK, tylko Blue Screen.

Podczas uruchamiania systemu cały czas klikaj F8, aż pojawi się okienko. Wybierz "Uruchom w trybie awaryjnym z obsługą sieci". Gdy system się wczyta (no chyba, że wyskoczy Blue Screen) wchodzisz tutaj: http://www.microsoft.com/whdc/devtools/ ... llx86.mspx. Pobierasz, instalujesz. Wchodzisz w Start>Debbuging Tools For Windows>WinDbg.exe. Klikasz na File>Open Crush Dump>i wchodzisz Mój komputer/C:/Windows/Minidump. Otwierasz pliczek, który się tam znajduje. Kopiujesz cały i wstawiasz na http://www.wklejto.pl/ i nam podajesz link. My sprawdzamy, w czym błąd i naprawiamy : P

A jeśli system się otworzył i chcesz pójść na łatwiznę:

Wsadzasz (ORYGINALNĄ...) płytkę Windows, klikasz F8 i wybierasz "Uruchom w trybie awaryjnym". Gdy system się wczyta, otwierasz Mój Komputer i klikasz na dysk CD/DVD. Zacznie się odtwarzać płytka i będziesz mógł przperowadzić format.

(Olixxx94) #6

To nie było okno CHKDSK, tylko prawdopodobnie bluescreen.

dlaczego? Jest jakieś hasło czy coś?

(system) #7

Ja zrobiłem formata i z głowy, ale bez biosu to się nie da :confused: