Brak startu systemu, brak biosu?

Witam,

dzisiaj rano, kiedy pracowałem na XP wyświetlił się komunikat, że katalog Opery, której używam jest uszkodzony. Jednak zignorowałem ten dymek. Potem siostra używała komputera i wszystko było okej, natomiast teraz:

Po uruchomieniu komputera i wybraniu systemu XP (mam na koncie od pół roku zainstalowany Ubuntu) system Windows ładuje się. Chwilę potem na ułamek sekundy pokazuje się ekran CHKDSK i komputer restartuje się i tak w kółko.

Dodam, że nie jest to raczej kłopot ze sprzętem, bo Linux śmiga.

Próbowałem już uruchomić system z płyty instalacyjnej XP, ale po włączeniu komputera nie pokazuje się ekran płyty głównej (ASRock), więc żadna płyta nie jest czytana, co gorsza nie mam dostępu do biosu.

Bardzo proszę o rady.

Miałem coś takiego, tylko u mnie siostra usunęła zawirusowany plik systemowy i po wyłączeniu kompa jak się włączało to tez tak w kolko śmigał. Ale twój przypadek jakoś inaczej wygląda… :expressionless: :expressionless:

A co zrobiłeś, żeby go naprawić?

no trochę dziwne, mój kolega miał tydzień temu wirusa i usunął go trojan removerem po restarcie w kółko się ładował ale bios był i go sformatował, a ten przypadek jest dziwny, bez biosu formata nie zrobisz

Nie pokazywało się niebieskie okienko CHKDSK, tylko Blue Screen.

Podczas uruchamiania systemu cały czas klikaj F8, aż pojawi się okienko. Wybierz “Uruchom w trybie awaryjnym z obsługą sieci”. Gdy system się wczyta (no chyba, że wyskoczy Blue Screen) wchodzisz tutaj: http://www.microsoft.com/whdc/devtools/ … llx86.mspx. Pobierasz, instalujesz. Wchodzisz w Start>Debbuging Tools For Windows>WinDbg.exe. Klikasz na File>Open Crush Dump>i wchodzisz Mój komputer/C:/Windows/Minidump. Otwierasz pliczek, który się tam znajduje. Kopiujesz cały i wstawiasz na http://www.wklejto.pl/ i nam podajesz link. My sprawdzamy, w czym błąd i naprawiamy : P

A jeśli system się otworzył i chcesz pójść na łatwiznę:

Wsadzasz (ORYGINALNĄ…) płytkę Windows, klikasz F8 i wybierasz “Uruchom w trybie awaryjnym”. Gdy system się wczyta, otwierasz Mój Komputer i klikasz na dysk CD/DVD. Zacznie się odtwarzać płytka i będziesz mógł przperowadzić format.

To nie było okno CHKDSK, tylko prawdopodobnie bluescreen.

dlaczego? Jest jakieś hasło czy coś?

Ja zrobiłem formata i z głowy, ale bez biosu to się nie da :confused: