Brak sterownika do płyty głownej


(Filip9977) #1

Witam ! Robiłem formata komputera, stery do karty graficznej i dźwiękowej mam już zainstalowane. Jednak nie mogę znaleść sterów do mojej płyty głównej. Moja płyta głowna: ASRock 775i65PE

Na stronie producenta znalazłem tylko to: http://www.asrock.com/mb/download.asp?Model=775i65PE&o=XP Jednak w tym są stery do karty dźwiękowej i 2 jakieś inne.


(Cedar) #2

Chciałeś chyba napisać: "sformatowałem dysk i zainstalowałem system"

Co do strony producenta: Jakich jeszcze szukasz sterowników i na jaki system?


(Filip9977) #3

Szukam jeszcze do płyty głównej ( do chipsetu płyty głównej ). system Windows XP Professional SP3


(Kris-is) #4

Te 2 "jakieś inne", to stery od chipsetu (INF) i od karty sieciowej (LAN). Spróbuj zainstalować te INF, poza tym to stery od płyty głównej powinno się instalować na samym początku, a dopiero po nich resztę, czyli od karty graficznej, dźwiękowej itd.


(Filip9977) #5

Ach, nie wiedziałem że te Inf to stery do chipsetu. A bałem sie instalować by nie smiecić kompa. Juz sie biore do instalacji. A stanie sie cos teraz ze instaluje po zainstalowaniu sterownikow karty graficznej i dzwiek. ?


(Cedar) #6

Mogą nie chcieć się zainstalować, mogą zainstalować się błędnie, możliwe, że będziesz musiał ponownie zainstalować to co zainstalowałeś wcześniej, lub będzie wszystko OK :wink:


(Filip9977) #7

Ech no więc mam problem z zainstalowaniem. Instalacja sterownika płyty głównej staje za każdym razem na 45% a myszka nie reaguje. Na szczęscie to tylko instalacja i myszka sie zawiesiła, bo komputer nadal chodził tak samo jak klawiatura. Czy to jest spowodowane tym ze instaluje to po instalacji innych sterowników ?


(Cedar) #8

Możliwe, że tak jest.

Pokaż nam wygląd menedżera urządzeń lub sam sprawdź czy są w nim komunikaty błędów.


(Filip9977) #9

Żadnych znaków zapytania ani wykrzykników.


(Cedar) #10

Najwyraźniej w systemie były wystarczające sterowniki dla tej płyty głównej i wszystko jest już na swoim miejscu. Jeśli wszystko działa OK to już nic nie kombinuj.


(Filip9977) #11

Ok dzięki wam wszystkim. Do zamknięcia.