Brak sterownika do systemu Windows XP

Witam,

Dopiero co sobie zmieniłem plyte głowną i dostałem wraz z nią płyte oryginalną ze sterownikami do swojego systemu, ale nie moge jej odpalić, wiec postanowiłem poszukać sterowników w sieci. Ale widze, ze brakuje mi tu jakiś.

W menadzerze urządzen nie widze sterownika " kontroler magistralii zarządzania systemem" Nie wiem co to może być za sterownik.

Szukalem w sieci czegoś takiego, przynajmniej odpowiedzi na to pytanie. Chyba to tyczy sieci LAN, pod którą jestem podłączony, ale przeciez ponownie zainstalowałem sterownik do tego. Chyba nawet 2 i nic , to samo mi wychodzi.

W menadzerze urządzeń mam na zółto ze znakiem zapytania. Próbowalem to odinstalować, ale na próżno. Przy restarcie systemu powraca mi się to.

Sam system nie może odnaleść tych sterowników.

Chyba wymagane jest albo z piku to uruchomić, albo z płyty, ale płyty nie moge odpalic. Moja nagrywarka nie odpala CD-Romów.

DVD tak, nie ma sprawy, wszystko jest ok, dlatego niewie jakie tam sterowniki wchodzą. Te które mam, to mi ktoś znalazł, dlatego je mam.

Siec mi działa ok, kartę graficzną mam, dźwiękówka to samo jest.

Nie wiem co to moze być za przyczyna

Moja płyta głowna to AsRock G31M-S

Hej,

Było już o tym nieco na forum… :slight_smile:

Ściągasz sterowniki do chipsetu płyty głównej przeznaczone do Twojego systemu ze stronki producenta płyty głównej czyli takie lub ze strony producenta chipsetu płyty głównej - czyli w tym konkretnym przypadku ze stronki Intela INF Update Utility - Primarily for Intel® 5, 4, 3, 900 Series Chipsets. Wypakowujesz je do folderu i nie uruchamiaj procesu instalacji. Następnie wchodzisz do menadżera urządzeń, klikasz na urządzenie z pytajnikiem i wybierasz kolejno: Aktualizuj sterownik -> Nie, nie tym razem -> Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji (zaawansowane) -> zaznaczasz opcję Uwzględnij tą lokalizację w wyszukiwaniu i podajesz w niej ścieżkę do wypakowanych sterowników. Kreator powinien znaleźć i zainstalować odpowiedni sterownik - i gotowe!! :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Już to próbowałem robić, mam sterowniki i to ktoś mi je ściągał, bo płyta nie odpala jak nadmieniałem wcześniej.

Próbowałem aktualizowac, wyłączyć, ale wszystko na marne, po restarcie z powrotem kreator prosi o ponowną instalację, ale nie może znaleść oprogramowania.

Wydaje mi się, że już wszystkie sterowniki mam.

A może to jest sterownik od nagrywarki DVD, bo mi nie wczytuje CD-R, a także nie nagrywa. CD-RW nie ma sprawy, widzi i nagrywa.

Także wszystko co opisaleś było testowane, ale nic z tego nie wychodzi.

Ja coś zauważyłem w sterownikach, ze te stery, które mam to one są dla Visty chyba, bo tak są podpisane - 64 bity. Ja mam najwyżej 32 bity. Poza tym ja mam Windowsa XP, więc nie wiem, być może tu się czymś różnią

Hej,

A próbowałeś ze sterownikami ze strony Intel’a - najlepiej ściągnąć te w formacie ZIP - zajdziesz je pod adresem INF Update Utility - Zip Format. Spróbuj z tymi w analogiczny sposób - czyli wypakowanie i ręczna aktualizacja jak w poście powyżej…

Nie, na pewno nie jest to sterownik do nagrywarki. Jest to jedno z urządzeń, które występują na płycie głównej. W przypadku nagrywarki wszystko wskazuje na uszkodzenie sprzętowe lasera.

To akurat w przypadku intelowskich sterowników do chipset’u płyty głównej nie ma znaczenia, gdyż jedna wersja jest do wszystkich systemów operacyjnych Windows’a i to zarówno w wersjach 32- jak i 64-bitowych.

Powodzenia,

Dimatheus

tak, już to ściągnęłem, już to mam, tylko który teraz zainstalować, ale nie wiem czy tego wcale nie mam. Nie jestem tego calkowiecie pewny.

Ale chyba ponowna instalacja tego, chyba nie zaszkodzi.

Co do nagrywarki, nie może być to związane z laserem, poniewaz płyty DVD mi normalnie odczytuje i nagrywa. Klopoty są tylko z płytami CD (odczyt i nagrywanie)

DVD bardzo ładnie mi się nagrywają bez żadnych przeszkód.

A od czego w ogóle są te sterowniki?

Czy one nie są od procesora?

Nie wiem znajomy mi coś pościągał, ale nie umiem teraz tak na gorąco wytłumaczyć co.

Wiem tylko tyle, że grafika i siec jest ok

marsab , OT :arrow: out

Hej,

Tak jak pisałem w pierwszym poście - nie masz tego instalować standardowo, tylko zaktualizować sterownik urządzenia przez menadżera urządzeń - podajesz tylko ścieżkę do katalogu i system sam wybierze odpowiedni sterownik…

No tak, ale jednym z pierwszych syndromów uszkodzenia nagrywarki jest właśnie brak obsługi płyt CD. Już dwie nagrywarki zajechałem w taki właśnie sposób - najpierw nie wypalały i nie widziały płyt CD-RW, wkrótce potem CD-R, a na końcu DVD.

Kontroler magistrali zarządzania systemem (SMBus Controller) jest częścią składową chipset’ów Intel’a. Odpowiada za komunikację i monitoring temperatur i napięć na płytach głównych. Programy sprawdzające te parametry potrzebują kontrolera do uzyskania odpowiednich informacji. SMBus drivers

Pozdrawiam,

Dimatheus

podobno to nic takiego strasznego z tymi sterownikami. Tu podobno nie trzeba nic z tym robić.

No, ale dzięki za pomoc, pozdrawiam

Hej,

No, tu już zostawiam Ci wolność wyboru. Fakt, brak sterownika nie powinien bardzo wpływać na stabilność systemu, ale w przypadku monitorowania parametrów pracy płyty głównej może być problem - ale, życzę, by ich nie było. :slight_smile:

Nie ma sprawy… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jeszcze raz dziękuję za pomoc :slight_smile: