Brak sterownika dźwięku Realtek HD Audio na Win7

Witam. Napotkałem niedawno nietypowy problem. Dzisiaj, po podłączeniu nowego urządzenia pod wejście audio program Realtek HD Audio Manager nie wykrył automatycznie tej czynności (jak to się działo wcześniej). Kliknąłem więc dwukrotnie na symbol wejścia aby zrobić to ręcznie. Wtedy program przestał odpowiadać. W końcu byłem zmuszony uruchomić ponownie komputer. Kiedy już system się włączył zostałem powitany komunikatem, że żadne urządzenie dźwiękowe nie zostało podłączone, a za chwilę próbując wyjaśnić brak dźwięku zauważyłem że owy Realtek HD Audio Manager poprostu zniknął z komputera.

Nowe sterowniki instalowałem już 3 razy, ściągane z różnych witryn. Przywracanie systemu także nie daje rezultatu. Po przeszukaniu forum znalazłem kilka tematów ale były one związane ze świeżo podłączanym sprzętem i zazwyczaj nowe sterowniki pomagały. Niestety u mnie wszystko wcześniej działało, wspomniane urządzenie było już podłączane i nie sprawiało problemów.

Korzystam z Windows 7 Home Premium i karty dźwiękowej zintegrowanej z płytą główną Gigabyte MA790X-UD3P

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb … /download/

Pobierasz Audio Realteka

Pobrałem podane sterowniki i Manager znowu działa, ale wszystkie wejścia są nieaktywne mimo podłączonych głośników, słuchawek i mikrofonu.

Instalowałeś z podłączonymi głośnikami?

Wyjmij wtyczkę i wsadź ponownie, wtedy powinno Ci automatycznie wykryć

Próbowałem już tego sposobu.

W menadżerze urządzeń masz jakieś wykrzykniki, znaki zapytania?

Z podanej wyżej strony zainstaluj Chipset ale odpowiedni pod swój system

Problem rozwiązany. W sumie nie wiem jak, bo jak już zacząłem pobierać chipset to nagle pojawiła się informacja o podłączeniu nowego gniazda chociaż niczego w tym czasie nie ruszałem. Ważne jednak że wszystko działa. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam