Brak sterowników baterii w ibm thinkpad t23

Witam

kilka dni temu dostałem starego laptopa ibm thinkpad t23 (2647). był uszkodzony system wiec zainstalowałem win xp później reszta sterowników. po odpaleniu kompa wyskakuje komunikat ze system nie może uruchomić instalatora sterowników baterii. szukałem sterowników po stronach lenovo instalowałem i nic. wydaje mi się ze bateria była walnięta i przelutowywane były ogniwa. nie mam info czy problem występował wcześniej. Proszę o jakąś poradę może ktoś zetknął się z takim problemem.

A przy pracy bez baterii wyskakuje ten sam problem?

Btw. Sterowniki do baterii? ■■■? Nigdy o czymś takim nie słyszałem.

podczas uruchamiania kompa bez baterii wyskakuje nadal ten sam komunikat że system nie może uruchomić instalatora dla battery i prosze sie skontaktowac z dostawcą sprzetu. menadżerze urzadeń widac ze brakuje mu sterowników. ja rownież pierwszy raz spotykam sie z czyms takim ze chce sterowniki do bateri jezeli bateria jest oryginalna ibm pod ten model

Pozdro’

Spróbuj tak:

odłącz zasilacz od laptopa

wyjmij baterię

podłącz zasilacz

uruchom laptopa

Coś się teraz pojawia? Jak piszesz sprzęt ma już ładnych kilka lat, może akumulator lub układ ładowania w laptopie jest uszkodzony?

Co do sterownika chodzi pewnie o ikonę z traya informującą o stanie naładowania baterii, zawartą w driverach do chipsetu.

witam

twoja rada przyniosła taki sam efekt jak poprzednio nadal wyskakuje komunikat o niemożności uruchomienia instalatora. tak jak wcześniej wspominalem bateria była juz rozbierana i prawdopodobnie wymieniane były ogniwa. nie mam jednak info jak bylo wcześniej.

Pozdro.

Dodane 26.06.2013 (Śr) 19:52

Witam

dzieki wielkie wszystkim za pomoc i zaangarzowanie w temat :smiley: reinstalacja a raczej inny system naprawil problem.

Pozdrowienia

Sąsiad13