Brak sterowników do modemu [Windows 7]

(Snoozerulez) #1

Witam!

Mam taki problem, otóż nie wiedzieć czemu na Windows'ie 7 64bit nie mogę zainstalować sterowników do mojego modemu - Terayon DOCSIS USB Cable Modem. Sterowniki które posiadam są bardzo stare - 2002/2003 wykrywa je jedynie system 32 bitowy jednak chciałbym mieć 64 bitowy... może mi ktoś podać linka do nowszych sterowników lub jakąś radę jak zainstalować te sterowniki pod winde 64 bitową?

Pozdrawiam,

Mati

(system) #2

Nie zainstalujesz musisz mieć sterowniki pod w7 64 bit . jeżeli nie masz to zainstaluj sobie w7 32 bit.

Poza tym proponowałbym skasować ten sprzęt ponieważ w tym czasie kiedy był produkowany nie było nawet visty a w7 jest jej pochodnym systemem, najnowsze sterowniki które znalazłem są tylko pod xp,98 i me.

(Snoozerulez) #3

Niestety modem który posiadam dostarczany był przez mojego dostawce internetu - firma Aster. Spróbuję się z nimi skontaktować, czy byliby tak mili i wymienili mi modem bądź wyslali lepsze sterowniki o ile takowe istnieją. A tak w ogóle... mimo wszystko, polecasz mi w7 32bit? bo słyszałem więcej pozytywnych opinii właśnie o wersji 32bitowej - mimo że mój sprzęt uciągnie nawet 64 bity - mam 4GB Ramu.

(system) #4

Nie tylko uciągnie 64 - bit, ale powinieneś mieć 64 bit. W takim przypadku system wykryje ci tylko 3,25 (czy coś takiego) GB pamięci RAM

(Bik128) #5

Niby aplikacji 64bit coraz więcej ale mimo wszystko to jeszcze kilka lat zanim systemy 64bitowe na stałe trafią pod strzechy...

A do niektórych zastosowań 64bitowy system wręcz blokuje... Miałem przypadek że pewien program działał tylko i wyłączenie w wersji 32bit i nie było 64bitowej wersji tej aplikacji. Dlatego zrezygnowałem z 64bit i mam Windows 7 w wersji 32bitowej.

Na to jest opcja PAE. Trzeba ją włączyć np narzędziem http://www.sunrise2k7.neostrada.pl/pliki/Sunrise_Seven_1.0.build.117.exe i normalnie w 32bitach wykryje.

A co do modemu to może jeszcze spróbuj zainstalować w trybie zgodności te sterowniki od XP...

Może na stronie producenta są sterowniki do Windows XP 64bit...

(Snoozerulez) #6

Pobrałem zaznaczyłem by wykrywało i zrestartowałem system nawet dwa razy i nadal wykrywa mi tylko 3,25GB :confused: masz jakiś inny tego typu program?

(Michal Kolatek) #7

Takie programy czy sztuczki z PAE nic nie dają, żaden system 32 bitowy nie obsłuży 4GB.