Brak sterowników do Wi Fi 802.11b/g

Witam wszystkich, borykam się od kilku dni z niemałym problemem, prosił bym bardzo o szybką pomoc.

A więc, kupiłem Laptopa TOSHIBA SATELLITE L20 256 PSL2XE Intel® Celeron® M procesor 1.40GHz, 448 MB RAM, ATI Radeon Xpress 200M |(RC410M).

Komputer został zakupiony od kolegi pochodzenia Słowackiego i także język Windows był tej narodowości, na początek ściągnąłem z internetu nakładkę Windows.pl zainstalowałem i działało tylkow połowie niekture opcje po polsku niekture po Słowacku, więc przeinstalowałem Windows.SL na Windows XP pro.pl

Okazało się że na stronie toshiby niema sterowników do karty wi fi W Google odnalazłem tylko że te wersje mają wi fi o numerze Wi Fi 802.11b/g, więc szukałem dalej zainstalowałem program Everest i wyczytał że karta wi fi nazywa się Atheros AR5005G Wireless Network Adapter, ale nadal po ściągnięciu kilku różnych sterowników wi fi nie chce działać.

Jerzeli ktokolwiek zna się na tym lub miał już taki problem, proszę o pomoc.

Na obudowie powinien być taki przycisk od karty wifi , ewentualnie jakiś skrót fn+f… . Jak go przyciśniesz karta się włączy .

Wiem o tym karta się włącza dioda led na przodizie obudowy lecz sterowników znajść nie mogę m menadżerze urządzeń też pokazuje że ich nie ma

http://eu.computers.toshiba-europe.com/ … service=EU .

Sorry we couldn’t find any drivers matching your search criteria.

Pisałem że już szukałem na stronie toshiby Nie jestem całkowitym laikiem jeżeli chodzi o komputery, Wiele problemów staram się rozwiązać sam, lecz w tym wypadku już nie mam pomysłów,

Posiadam także: TOSHIBA SATELLITE A300 14S, Intel® Core2 Duo CPU T5550 @1.83GHz Pamięć (RAM) 2,GB Windows Vista Home premium sp1

Widziałem , że są do visty . Spróbuj je zainstalować .

Dobra jestem na dobrej drodze dostałem link ze sterami zainstalowałem i sterowniki jak i sygnał są dostępne lecz gdy staram się połączyć z internetem Router linksys WAG200G Gateway wyskakuje "System Windows nie może połączyć się z wybraną siecią. Sieć może być poza zasięgiem. Odśwież listę dostępnych sieci i spróbuj połączyć się ponownie.

Siła sygnału routera jest znakomita laptop na którym obecnie pracuję tez jest połączony bezprzewodowo i wszystko gra, połączony jest jeszcze komputer stacjonarny i też nie ma problemu.

Jeszcze przed reinstalacją Windows gdy stery były fabryczne tez wyskakiwał ten problem, kumpel używał go także przez router lecz tam był internet radiowy ja mam sieć ADSL+

Czy ta sieć jest zabezpieczona? Jaka jest siła sygnału ?

sieć jest zabezpieczona jeśli dobrze pamiętam to była to opcja wak2 a siła sygnału jest znakomita lecz przy próbie połączenia powinno wyskoczyć okno logowania sieci a tu od razu wyskakuje błąd podany wyżej

A więc tak . Upewnij się , że masz dobre hasło , panel sterowania ===> połączenia sieciowe ===> wybierasz kartę wifi i ppm na nią i właściwości ===> zakładka zaawansowane i usuń wszystkie sieci preferowane (przez ta całą operacją wyłącz kartę wifi) . Restart komputera i wyszukujesz te sieci bezprzewodowe i łączysz się z nią .

P.S.XPek bez sp3 nie obsługuje chyba WPA2 (nie jestem do końca pewien) więc jeśli go nie masz to zainstaluj . Wcześniejsze rady trafne więc może ta też pomoże .

Hasło jest dobre zrobiłem tak jak napisałeś lecz błąd się powtarza sp3 się zasysa 300Mb więc troszkę to potrwa, lecz na stacjonarnym też XP siedzi i nie widzi problemów lecz jest z kartą linksysa WUSB54GC i może dlatego chodzi.

na dzisiaj będę kończył bo na jutro do roboty na 6 trzeba wstać, a sp3 się akurat ściągnie. Wielkie dzięki za dotychczasową pomoc, napiszę o rezultatach jutro około gódź: 18:00 jak z pracy wrócę, pozdrowienia dla wszystkich współpracujących.

Mayloo4.

To zrób po instalacji SP3 .

:smiley: Problem rozwiązany, zrobiłem tak jak pisałeś zainstalowałem sp3 i zrestartowałem połączenia sieciowe, odnalazłem swoją sieć i przy próbie połączenia pokazała się zakładka logowania sieci wpisałem hasło i wszystko gra jak ta lala, idę na górę by podziękować wszystkim.

“zaklik” wielkie dzięki za pomoc okazała się niezbędna, tagrze dziękuję “bananjp” za nadesłanie sterów jeśli jeszcze ktoś potrzebuje? oto link:http://forum.programosy.pl/-vp348631.html =D>