Brak sterowników przy instalacji na laptopie

Witam. Gdy instaluję Windows 7 na komputerze stacjonarnym - po instalacji wszystko działa: jest internet, dźwięk, efekty Aero itp.

Jednak gdy instaluję ten system na laptopie [Dell Inspiron 15R N5110] - po instalacji nic z ww. rzeczy nie ma. Co jest przyczyną tego stanu rzeczy, i jak w łatwy sposób dograć wszystkie sterowniki za jednym zamachem?

Musiał byś napisać jakiś skrypt albo mieć odpowiedni instalator i sterowniki na płycie. Najlepiej pobrać wszystkie sterowniki ze strony producenta, zainstalować i zrobić kopię zapasową Windowsa z zainstalowanymi sterownikami przy pomocy płatnego Norton Ghost lub darmowego Clonezilla. Sterowniki pobierz na innym (czystym) komputerze i nie podłączaj tego Dell’a przed zrobieniem kopii do Internetu.

Potrzebujesz zainstalować sterowniki, zobacz moją wiadomość w tym temacie: jak-instalowac-sterowniki-ponowne-uruchumienie-t489903.html

Ogólnie: wchodzisz na stronę producenta laptopa i szukasz sterowników dla Twojego modela laptopa. Zapisujesz je i instalujesz w odpowiedniej kolejności(np. chipset, grafika, sieć, dźwięk). W przypadku Della strona, na której można znaleźć sterowniki to: http://www.dell.com/support/drivers/us/ … tSelection lub po polsku http://www.dell.com/support/drivers/pl/ … tSelection

Sterowniki mogą być w Windows Update:

pytanie-dotyczace-aktualizacji-systemie-windows-t483969.html#p3049515

nie-umiem-zainstalowac-internet-explorera-pod-windows-t476064.html#p3003364

Po instalacji systemu i instalacji sterowników do karty graficznej - jeżeli chcesz mieć efekty typu przezroczyste okna - kliknij Start - prawy przycisk myszy na Komputer - Właściwości - kliknij w Kwalifikacja systemu jest niedostępna i w oknie które zostanie otwarte kliknij Uruchom test albo Klasyfikuj ten komputer.

http://vpx.pl/i/2012/06/11/3NLMg.png

http://vpx.pl/i/2012/06/11/R5wcl.png

http://vpx.pl/i/2012/06/11/byGWD.png

Więcej na temat instalowania systemu - zobacz pkt. 5 w mojej pierwszej wiadomości w tym temacie: problem-uruchomieniem-systemu-t491976.html

Gdy wszystko będzie dobrze wykonuj kopie zapasowe. Na przyszłość polecam bezpłatne narzędzie Paragona: http://www.sendspace.pl/file/29be869eb8 … cjaparagon Program do odczytu instrukcji http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Reade … 11539.html lub http://www.dobreprogramy.pl/Foxit-Reade … 14318.html Tak to działa. Przykładowo instalujesz i konfigurujesz system, uruchamiasz komputer z płyty Paragona, tworzysz obraz partycji systemowej albo całego dysku na inną partycję albo inny dysk albo nawet pendrive. W razie problemów uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz. I wszystko znowu działa. Albo na przykład możesz zrobić obraz partycji C na partycji D (jeżeli takowe masz) i w razie gdyby system padł, to uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz partycji C z partycji D. I wszystko działa. Jest mnóstwo możliwości, narzędzie jest proste w obsłudze, robisz obraz raz i zapominasz do czasu awarii. Albo wbudowany w Windows mechanizm kopii zapasowych http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … nd-restore (więcej w Google, hasło typu “kopie zapasowe Windows 7”.

Powodzenia i daj znać o efektach.

Pozdrawiam!