Brak sterowników: wifi, kontrolery sieci itp

Witam.

Proszę o pomoc.

Pacjent:

ACER TravelMate 5620

Tło problemu:

Sformatowałam dysk z preinstalowanym systemem Windows Vista Home Edition i wgrałam własny XP Pro. Przed dokonaniem tej czynności, niestety nie spisałam sterowników ani urządzeń.

Przebieg akcji:

Po reinstalce przystąpiłam do instalowania sterowników. Zacięłam się na wifi i kontrolerach sieci. Ściągnęłam sterowniki ze strony europejskiej Acera. Nie wiem jaką kartę mam zamontowaną, więc na ślepo instalowałam po kolei Atheros, broadcom i intel. Niestety to nic nie dało.

Drugim problemem są właśnie Kontrolery sieci (jak to zainstalować??)

Jest jeszcze coś. W czasie instalacji sterownika enet_2.00.2007 pojawia się komunikat: “please install Acer Empowring Technology Framework 2.0 first”. Zrozumiałam to jako potrzebę zainstalowania Framework 2.0. Framework zainstalowałam, ale problem się powtarza. Nic z tego nie rozumiem.

Z góry dziękuję.

z poważaniem,

Zofia Odrzywolska

Po pierwsze - trzeba było jeszcze przed formatem spisać jaki masz sprzęt na pokładzie :). Było by Ci teraz zdecydowanie łatwiej.

Po drugie - sterowniki, które do tej pory próbowałaś zainstalować to sterowniki do WiFi. A ty pewnie potrzebujesz do “zwykłej” sieciówki, czyli to -> ftp://ftp.work.acer-euro.com/notebook/a … 6.2005.zip

Po trzecie ACER Empowering Technology możesz pobrać np. z tej strony -. http://support.acer-euro.com/empowering … lity2.html

tutaj masz wszystkie sterowniki do twojego modelu laptopa

http://support.acer-euro.com/drivers/no … _5620.html

Dzięki za odpowiedź.

Zrobiłam jak mówiłeś i nadal to samo.

Co z tym dalej zrobić??

W dniu 15.07.2008 , o godzinie 8:17 został dopisany post przez zoda3

Właśnie z tej strony wszystkie ściągnęłam i w wielkiej rozpaczy zainstalowałam wszystkie po kolei. Tylko z jednym był problem: empf_2.03.2015 - komunikat o błędzie spakowanego archiwum. I dalej jestem w tym samym punkcie.

W dniu 15.07.2008 , o godzinie 8:18 został dopisany post przez zoda3

co ja źle robię??

a te pliki rozpakowałaś i później z tego rozpakowanego folderu instalowałaś? jeśli nie to rozpakuj. bo jak do swojego acera instalowałem bez rozpakowania (wchodziłem do spakowanego folderu i z niego) to się nie dało. Rozpakuj ten folder i później instaluj. a w menadżer urządzeń masz jakieś znaki zapytania jeszcze?

rozpakowałam i poszlo. Nawet połączyłam się z siecią, ale teraz mam problem, bo połączenie jest ograniczone. Nie potrafi pobrać adresu IP.

No to już znacznie mniej poważny problem :smiley: . Otwórz właściwości połączenia internetowego a nastepnie właściwości protokołu TCP/IP i przypisz statyczne (stałe) adres IP i adresy serwerów DNS

nie działa kamera! !!

W dniu 15.07.2008 , o godzinie 10:46 został dopisany post przez zoda3

jakie wartości TCP/IP oraz DNS??

Jak już wszystko porządnie i do końca poinstalujesz :). Tak w ogóle, to pomysł z “zaoraniem” Visty i wstawieniem w to miejsce XP-ka, jak sama widzisz nie był najlepszy. Zwłaszcza jeżeli chodzi o laptopy, w przypadku których czasami ma się do czynienia z rzadko spotykanymi urządzeniami, do których sterowniki są trudno dostępne, czasami tylko jako zintegrowane z obrazem instalacyjnym systemu dostarczonym przez producenta laptopa.

A co do kamery… zainstaluj sterowniki do niej. Jeśli to kamera zewnętrzna, podłączana przez USB, to oczywiście instaluj w myśl “świętej zasady”: “najpierw instalacja sterownika a dopiero potem (albo na żądanie programu instalującego sterownik) podłącz urządzenie do komputera”.

Już wczoraj wszystko było OK poza kamerką. Zaczęłam eksperymenty z kamerą. Instalowałam sterowniki i oprogramowanie ze stron Acera do obsługi kamery. Efekt jest taki, że kamera jest widoczna jako “Urządzenie do obrazowania” i obi zdjęcia. Nie umiem jej zmusić do nagrywania filmików. A w menadżerze urządzeń pojawił się żółty wykrzyknik: Karta Microsoft Tun Miniport #2. Czy ktoś wie co z tym zrobić??

Czekam niecierpliwie

zoda