Brak sterowników WLAN i audio do Windows 7 - Medion WIM 2040


(Anyone4) #1

Witam serdecznie,

Zainstalowałem właśnie na swoim laptopie (Medion WIM 2040) Windows 7 Ultimate.

Niestety po ukończeniu instalacji zorientowałem się, że nie działa audio oraz WLAN, ponadto w Menadżerze Urządzeń wykrzyknikami zaznaczone są również: fingerprint sensor, kontroler pamięci masowej, kontroler sieci ( jak mniemam to jest ten WLAN) oraz nieznane urządzenie.

Próbowałem szukać sterowników na wszelkich możliwych stronach, próbowałem również znaleźć jakieś chociaż na Vistę, lecz nic z tego.

Pytanie moje brzmi tak: Czy ktokolwiek miał podobny problem i być może go jakoś rozwiązał? Czy ktoś ma jakieś sugestię, co mogę zrobić w tej sprawie? Czy może, o ile planuje korzystać z dźwięku i wifi, pozostaje mi tylko downgrade do xp?

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc, laptopa planowałem oddać swojej dziewczynie, chciałem żeby mogła popracować na stabilnym i szybkim systemie.

Dodam jeszcze, że sterowniki do karty sieciowej są zainstalowane poprawnie i na kablu internet normalnie działa, ponadto sterownik do karty dźwiękowej również został samoczynnie zainstalowany przez windowsa, tym bardziej więc dziwi mnie brak dźwięku. Niestety nie jestem w stanie nigdzie w systemie odnaleźć modelu karty dźwiękowej ani modułu WLAN, w Menadżerze Urządzeń jest jedynie napisane "Urządzenie zgodne ze standardem high definition audio", zaś moduł WLAN jest nazwany prawdopodobnie Kontrolerem Sieci lub Nieznanym urządzeniem.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.


(Marcinch7) #2

Użyj Windows Update, no chyba że to pirat :-o


(Fazzowicz) #3

Z łaski swojej, racz udać się na stronę producenta i pobrać sterowniki do sprzętu pod Windows Vista które się tam znajdują. Zaprawdę odwiedzenie tejże strony rozwiąże Twój wielki problem.


(Anyone4) #4

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Pierwsza rzeczywiście okazała się pomocna (sam nie wiem, dlaczego o tym nie pomyślałem), zaś jeżeli chodzi o drugą, to odpowiadam, że na swojej stronie producent udostępnia jedynie sterowniki pod Windows 2000 / XP. Jeżeli widział Pan gdzieś takie pod Vistę, byłbym bardzo wdzięczny za linka.

Aktualizacja jednak nie rozwiązała problemu do końca.

Co prawda sterowniki są już pobrane ( w menadżerze wykrzyknik pozostał jedynie przy Kontrolerze pamięci masowej - może ktoś wie, o co chodzi, i czy może to sprawiać problemy? :))

Znajdzie się jeszcze jakiś dobry człowiek, który poradzi mi i w tej kwestii? Zaręczam, że przed zwróceniem się z tym na forum, spędziłem ładnych kilka godzin próbując rozwiązać problem samemu, lecz nic z tego.


(matekadamczak) #5

http://archiwumallegro.pl/medion_wim_20 ... 99399.html

Pod tym linkiem znalazłem prawdopodobny model Twojej karty dźwiękowej: Realtek ALC260. Poszukaj w googlach sterowników do tej karty pod win7 i spróbuj zainstalować


(Anyone4) #6

Witam serdecznie,

Dziękuję za podanie modelu karty dźwiękowej, teraz sprawa wygląda prościej, lecz dla mnie najważniejszy jest ten nieszczęsny WLAN ( sami chyba rozumiecie, że w dzisiejszych czasach komputer bez WiFi to jak wół bez nóg), przeczytałem dokładnie instrukcję, a propos klawiszy funkcyjnych mówią tam, że do ich obsługi służy aplikacja Launch Manager, którą pobrałem i zainstalowałem, zaś w dziale stricte na temat WiFi twierdzą jedynie, że do jego uruchomienia służy przycisk z anteną, który jak już mówiłem nie działa, nawet po instalacji Launch Managera... Może ktoś wie coś na temat tego, że producent laptopa przewidział sytuację, w której przycisk wifi mógł się zepsuć i jest inna możliwość uruchomienia modułu?


(Redghost) #7

Nie sądzę, żebyś znalazł sterowniki do WiFi pod Win 7 dla tego modelu.

Możesz poszukać na jakim chipsecie pracuje karta WiFi i sprawdzić czy coś nie znajdzie się na stronach producenta chipsetu.


(Anyone4) #8

Witam serdecznie,

Problem rozwiązany :slight_smile: Dziękuję wszystkim za pomoc.

A dla potomnych, mających podobny problem, zamieszczam rozwiązanie.

Okazało się to dosyć proste, więc dziwi mnie, że nie wpadł na to nikt ze specjalistów z tutejszego forum.

Wszystkie sterowniki (oprócz tych do karty dźwiękowej, które wyświetlają się jako poprawne, lecz mimo to dźwięk nie działa) aktualizują się przy włączeniu Windows Update.

Aby jednak wszystko działało poprawnie, należy zainstalować sterownik do karty dźwiękowej pobrany ze strony producenta używając trybu zgodności z systemem Windows XP (SP2), co robi się poprzez naciśnięcie pliku instalacyjnego prawym przyciskiem myszy, następnie "Rozwiąż problemy ze zgodnością" a potem "rozwiąż problemy z programem" po czym wybieramy "Windows XP SP2", analogicznie postępujemy z dostępną na stronie producenta aplikacją Launch Manager, która umożliwia nam włączenie WLAN za pomocą przycisku funkcyjnego.

Odnoszę wrażenie, że w ten sposób można użyć wielu sterowników przeznaczonych tylko pod Windows XP.