Brak sygnału audio SoundMax

Taki problem-wymieniłem głośniki na Logitech Z-210 /chodziły ładnie/, zainstalowałem kamerkę Creativ Live Cam Video Im Pro i Skaypa.Zachciało mi się kopać w ustawieniach i efekt jest taki,że ikona SoundMaxa w trayu jest przekreślona na czerwono i daje komunikaty : “Brak sygnału audio SoundMax” oraz “Nie można użyć panelu sterowania SoundMax”. Dźwiek z głośników faluje,kamerka i mikrofon też do ponownego ustawiania-ale z tym sobie póżniej poradzę.Istotne - jak przywrócić sygnał audio SoundMax? Może ktoś pomoże, za co wielkie dzięki.

Win XP Home SP2, płyta Asus P5B Delux, karta muzyczna zintegrowana SoundMax HD Audio

Odinstaluj realteka , wywal po nim pozostałości i ponownie zainstaluj > restart kompa > i ponowna konfiguracja soundmaxa /a później zobaczymy

Pomogła tylko pełna deinstalacja sound Maxa i jego ponowna instalacja.Teraz wszystko hula bez problemu. Dzięki za poradę.

Cześć.Od dłuższego czasu mam problem z dźwiękiem.Otuż kompletnie brak dźwięku odkąd odinstalowałem sound max.Zainstalowałem sound max ponownie jednek wyświetla się taki komunikat:brak sygnału audio sound max nie można użyć panelu sterowania sound max.Mam windowsa xp ,id płyty głównej:63-0702-000001-00101111-052807-MCP61$A0626000_BIOS DATE…,nazwa płyty głównej:Asus M2000N Series Notebook,nazwa firmy ASUTek Computer Inc.Podam więcej szczegółów jeśli będzie potrzeba.Bardzo proszę wszystkich o pomoc! !!