Brak sygnału na monitorze mimo pracy komputera

Witam. Mój kolega ma problem z komputerem otóż gdy go włączam po jakimś czasie monitor jakby się wyłączał pojawia się napis “no signal” jednak komputer pracuje świecą się diody, pracują wentylatory. Czy może być to wina karty graficznej ? Wyjmowałem baterię i wkładałem ponownie lecz nie daje to rezultatu. Dodam, iż komputer daje się uruchomić jedynie w trybie awaryjnym. Proszę o pomoc.

Próbowaliście podłączyć inny monitor do komputera? Sterowniki do karty graficznej są aktualne? Komputer jest w miarę zadbany? (brak toolbarów, śmieci itp)?

Chodzi ci o baterię od BIOS’u? To wkońcu masz komputer z monitorem czy laptopa ??

Komp stacjonarny. podłączałem mój monitor bez zmian komp zadbany nagle odmówił posłuszeństwa sprawdzę sterowniki ale wydaje mi się ze są ok w ciągu kilkunastu minut od wyłączenia i włączenia komputera nie mogły chyba tak nagle nawalić:) Zmieniałem baterie od biosu na inną i również nic nie dało. W trybie awaryjnym próbowałem przywracanie systemu jednak też nic nie dało. Komputer startuje, dopiero gdy pojawia się napis windows i przesuwający pasek po kilku sekundach obraz staje się czarny ale komputer pracuje