Brak sygnału na monitorze

(Bula90) #1

Witam w dniu dzisiejszym kupiłem pamięć RAM 2GB KingMax wymieniłem i gdy wyłączyłem komputer to monitor wcale nie reaguje na start komputera słychać start systemu Windows XP HE .

Z góry dziękuje za pomoc.

(adam749) #2

Jaki masz sprzęt??

RAMY są takie same co masz lub kompatybilne z mobo??

Napisz dokładniej co za ramy kupiłeś??

(Bula90) #3

Moja płyta główna to Asrock Alive NF-4G pamięć ram kupiłem kingmax ddr2 2gb 800mhz pc2 6400 cl 5 0 dual co ciekawe gdy wyciągne kabel ze zasilacza np na 30minut i ponownie podłącze to monitor reaguje co to może być??

(adam749) #4

A jak wyjmiesz tą starą pamięć i zostawisz tą nową to komp wstaje??

PS. Pamięci są dobre.

(Bula90) #5

Tak wszystko działa bez zarzutu oprócz monitora

(Cosik Ktosik) #6

Wyciągnij pamięci i kartę graficzną, wyczyść gniazda oraz styki (przejedź po stykach zwykłą kartką papieru) i włóż je na nowo.

(adam749) #7

włóż wszystkie kości i spróbuj zresetować BIOS. Wyjmij bateryjkę w mobo na jakieś 30min lub zworką (poczytaj w instrukcji mobo).

A grafa jest dociśnięta do slotu??

(Bula90) #8

Grafika czyma się stabilnie.

Komputer przed instalacją pamięci był czyszczony sprężonym powietrzem.

(Ciupa Michal) #9

zresetuj BIOS:

viewtopic.php?f=7&t=267235

sprawdź czy kabel łączący monit z GPU jest dociśnięty, słyszysz jakieś pikanie przy uruchamianiu się systemu??

PS. A monitor jest włączony? :smiley:

(Bula90) #10

Tak jest standardowe pikanie systemu i dzwięk logowania do systemu kabel jest dokręcony (jakby nie był to w monitorze pojawił by się napis brak połączenia itp.)

Monitor napewno jest włączony :smiley:

(mati75) #11

sprawdź czy napewno karta dobrze siedzi w slocie

(Igloolody) #12

Płyta ASRock Alive NF4G ma zintegrowaną grafikę. Zresetuj BIOS, podłącz monitor do karty zintegrowanej i wtedy ustaw start z odpowiedniej karty. Rozumiem, że oprócz zintegrowanej karty masz dodatkową na PCIe.

(Bula90) #13

Dzisiaj wchodząc do biosu zauważyłem że taktowanie pamięci wynosi 266Mhz dlaczego tak jest skoro kupiłem nowa kość 2GB z taktowaniem 800Mhz ?? .

Bios sie zacina jeśli chcem coś zmienić :frowning:

(Ciupa Michal) #14

KOZ ,

zresetowałeś BIOS??

jeśli nie, to to zrób:

viewtopic.php?f=7&t=267235

(Bula90) #15

Zrestartowałem wszystko jak narazie działa