Brak sygnału po załadowaniu systemu

Witajcie,

mam prawdopodobnie problem z kartą graficzną, ale nie mam innej żeby sprawdzić czy aby na pewno moja pada, więc proszę Was o radę bądź pomoc w diagnozie:

Windows XP, płyta MSI K9N4 Ultra, karta GF 7300GT, po odpaleniu kompa wyświetla się normalnie obraz, lecz po chwili jak widać pulpit gdy system załaduję wszystkie rzeczy, obraz znika a na ekranie pojawia się komunikat brak sygnału… przy odpaleniu kompa w trybie awaryjnym działa normalnie, zrobiłem format bo myślałem że moi rodzice coś nabroili a ja mam robote, ale po formacie to samo… przy formatowaniu był w ogóle jakiś obraz w pasy pionowe wyglądał tak:

76238258848608695909_thumb.jpg

czy karta pada czy może coś innego? Dziękuje za pomoc z góry.

Dodane 12.07.2013 (Pt) 19:54

teraz zauwazylem, ze po odinstalowaniu sterwonikow graficznych 307.83 NVIDIA, komp wlacza sie normalnie, moze to wina sterownikow?

Witam

Takie pasy już w trybie tekstowym mogą niestety wskazywać na uszkodzenie karty graficznej. Karta GF 7300GT jest już dosyć starym modelem i mogła ulec uszkodzeniu.

Być może pomógłby reballing BGA aczkolwiek koszt takowej usługi przekracza wartość tej karty.

Proponuję przeprowadzenie testu polegającego na podmianie karty graficznej i próba uruchomienia systemu i (jeśli będzie to konieczne) ponowna instalacja.

W trybie awaryjnym nie są ładowane sterowniki dlatego też karta może wyświetlać obraz.

Pozdrawiam

AdamW

zainstalowalem inna wersje sterownikow 260.89 i na razie dziala, zobaczymy jak dlugo.

Dodane 12.07.2013 (Pt) 20:51

Jednak to samo, no nic nie pozostaje mi na razie jak smigac bez sterow, troche to przeszkadza przy przewijaniu stron www czy ogladaniu filmikow, no ale musza sobie jakos poradzic dopoki nie znajde im innej karty;]