Brak sygnału transponderów

Witam, chciałem zrobić sobie listę w najnowszym dvbdream dla polsatu, więc skanowałem transpondery ręcznie i wszystko szło dobrze aż do transponderów 11487.77 H wzwyż… DLa tych transponderów nie ma sygnału… Dla reszty jakość sygnału 52%, moc 30%. W czym może tkwić problem?

Witam,

jeśli dobrze ustawiasz pasma i polaryzacje, a Polsat nadaje, to najbardziej podejrzanym w tym przypadku jest system antenowy. Coś bardzo mało pokazuje ci poziom sygnału i jakość. W normalnych przypadkach nie powinieneś mieć przy takich parametrach w ogóle odbioru…

Tak więc na początek, sprawdziłbym czy nie obruszała się antena albo konwerter oraz złącza na kabelkach (może się któreś odkręciło albo zalało wodą). Zobacz też, czy coś nie przesłoniło anteny (np. złamana gałąź z pobliskiego drzewa).

A może masz po prostu za małą antenę (i do tego, być może mało precyzyjnie ustawioną) więc w zależności od warunków tracisz sygnał? Typowo tunery pracują prawidłowo z poziomami (moc) sygnału rzędu 60 - 90%, a i jakość powinna być w okolicach 100%…

W ostateczności mógłby się uszkodzić tuner dvb, ale to chyba najmniej prawdopodobne.

ALe takie kanały jak 4FunTv oraz Polonia 1, TEle5 działają, a np tvnów nawet mi nie wyszuka, ponieważ wyskakuje że nie może transpondera przeskanować…

tak może być przy uszkodzeniu systemu antenowego, że będzie odbierana jest tylko część dostępnych kanałów; czasami u dołu pasma, czasami u góry, a czasami dowolnie. Jeśli poprzednio ci wszystko działało OK to zdecydowanie wygląda to na usterkę systemu antenowego. Niezależnie, jak pisałem, masz strasznie niski poziom sygnału.

A parametry kanałów w liście transponderów masz na pewno aktualne?

Jeszcze mogą występować trudności w odbiorze przy zakłóceniach zewnętrznych, np. silnych radioliniach przechodzących przez antenę. Wtedy też może być różnie. Ale to są wyjątkowe sytuacje.

antene mam zawieszoną na ścianie domu, na wysokości 4-5m i ok.4 metrów przed anteną stoi drzewko o wysokości ok. 4m. Czy przez te drzewko są duże zakłócenia? Antene mam jeszcze z wizji tv, bodajże 60cm. Uszkodzenie systemu antenowego tzn. konwerter do wymiany? WSzystkie parametry transponderów biorę ze strony kingofsat więc raczej są aktualne. Po prostu jak chce przeskanować transponder odpowiedzialny za kanały tvn to wyskakuje “nie znaleziono żadnych kanałów”…

Kanały Polsatu są kodowanea masz kartę i abonament?

EDIT;

na tym transponderzer o któym piszesz są tylko 4 kanały telewizyjne nie kodowane FTA,reszta jest kodowana w Mediaguard [dla Cyfry+] oraz Nagravision dla Cyfrowego Polsatu

Tak samo transponder wyżej czyli 11508.00 V - (jeden kanał niekodowany) 12188.00 V - (jedno radio niekodowane) 12265.00 V wszystkie kodowane , 12284.00 H tylko stacje radiowe niekodowane,12303.00 V tylko TV Silesia niekodowana ,12322.00 H wszystkie kodowane .

EDIT:

jakbyś mimo tego dalej miał problem to zapraszam na www.satclub.pl postaramy się pomóc :slight_smile:

Nie ważne czy są kodowane czy nie, po prostu chce zrobić listę kanałów a niestety nie chce mi ich wyszukać i wiem jaki kanał jest na jakim transponderze :wink:

@ Oni

powodem nie jest to drzewo… Ogólnie, popatrz sobie, czy pomiędzy anteną a punktem na niebie w którym jest mniej więcej słońce latem około godziny 13 nic się nie znajduje. To taki prosty sposób na szybką weryfikację 'na oko; przeszkadzających drzew i innych wynalazków :smiley: .

Antena trochę przymała, zwłaszcza na polsat. I coś się jeszcze pewnie zdegradowało - stąd te małe poziomy i jakość. Jeśli konwerter jest jeszcze z wizji to prawie na pewno jest już do wymiany. Masz ustawiony skręt na konwerterze? Powinien być przekręcony około 6 stopni przeciwnie do ruchu wskazówek zegara (stojąc przed anteną) - poziomu to nie zmienia, ale jakość sygnału zdecydowanie tak…

Właśnie nie wiem o co chodzi z tym skrętem… a może polecisz mi jakiś konwerter i antene nową?? tak żeby było ok150zł

najważniejsza jest czasza anteny - wielkość i jakość. polsat używa polskich anten Coraba. I zupełnie nieźle to chodzi. Konwerter mniej istotny jest. Najlepiej zajrzyj na stronę, tą którą podał w poście wyżej Krzysiek21… http://www.satclub.pl/

Co do skętu - pogoooglój… :slight_smile:

Jednak jest ważne,bo niektorew tunery-dekodery czytają kodowane kanały w taki sposób iż wydaje się jakby sygnału nie było.

Jeśli podejrzewasz faktycznie usterkę to szukaj jej miedzy konwerterem a okablowaniem .Sama czasza chyba nie uległa nagłemu uszkodzeniu?