Brak sygnału z karty graficznej i zasilanie

Cześć,

 

mam problem - złożyłem sobie nowego kompa:

ASROCK Z77

I5-2500K

8GB RAM - HyperX

Corsair Vseries 650 WAT

Gigabyte R9 280 OC 3GB

 

Wszystko pięknie ładnie tylko brak jest sygnału po podpięciu karty graficznej. Jeżeli ją wyjmuje i podpinam monitor do HDMI/DVI zintegrowanego w MOBO wszystko działa.

Zastanawiam się czy nie za mało prądu podpinam do karty graficznej.

Zasilanie w niej jest 8PIN i 6 PIN bo karta potrzebuje nieco mocy. Z zasilacza odchodzi mi tylko jedna sekcja posiadająca takie zasilanie, ale rozumiem, że nie mogę jej w całości podpiąć do karty.

Mam jedną przejściówkę z 2xMolex na 8PIN, jednak dwa z tych pinów są ślepe. JAk podłączam na jednej sekcji 6 PIN i na dwóch kolejnych przejściówkę karta znowu nie daje sygnału.

Czy w takim razie muszę nabyć 2xMOLEX na 8 PIN i tak próbować podpiąć ? Czy do tych molexów wtedy mogą być wpięte wentylatory od obudowy lub zasilanie DVD/SSD czy to już za duży ubytek mocy i karta musi być jako jedyna podpięta na tych sekcjach ?

 

Karta kiedyś działała w innym zestawie ale coś w nim padło więc ją wyjąłem. Do końca też nie jestem pewien czy jej nie uwaliłem (nie mam gdzie sprawdzić - wszyscy do okoła mają lapki :D) wtedy ale też nie pamiętam jak była podłączona.

 

Dzięki z góry za pomysły.

 

 

 

Ma być podpięte do karty zasilanie 2 x 8 pin lub 1 x 8 i 1 x 6 - jak nie ma znaczenia - w miarę możliwości wykorzystaj niewykorzystane molexy lub dziel zasilanie z elementami np: zasilanie obudowy,wentylatory,inne?

 

 

Jesteś pewien,że karta sprawna?

 

Niestety w takiej sytuacji trzeba kartę sprawdzić na innym kompie lub zestaw na innej karcie.

 

Edit:

 

Przy zasilaniu karty 1 x 8 i 1 x 6, to 6-cio pinową wtyczkę ma zasilacz, zostaje Ci tylko problem 8 - pinowego gniazda i tu wykorzystasz 2 x molex na 8 pin i jak karta sprawna musi działać.

Dzięki,

a co z tą przejściówką którą posiadam (z dwoma ślepymi PINami)? Rozumiem, że muszę nabyć taką z pełną ósemką?