Brak sygnału z karty graficznej przy wejściu na widnowsa

Witam… wczoraj coś się stało, że po załadowaniu windowsa (po bootsplashu) komp się zawiesił, a na ekranie były tylko 2 małe kropki… pomaga tylko odłączenie od prądu… linuks, bios i bootsplash windows oraz tryb awaryjny działają… podejrzewam, że to wina sterowników od ATI. zrobiłem wczoraj formata i wrzuciłem sp3 oraz sterowniki które miałem dołączone (ATI_092104J).

linuks chodzi i jest tak jak przedtem, z tą różnicą, że komp przy próbie wejścia do wiondowsa nie zawiesza się, ale karta grafiki nie przesyła obrazu na monitor (na monitorze pojawia się komunikat o braku sygnału)

Konf kompa:

Radek 9250 SE

Sempron 230+

512 mb pamięci…

co radzicie mi robić w takiej sytuacji ?? proszę o szybką odpowiedź dziękuję

Sprawdź czy na płycie nie ma napuchniętych kondenstaorów(miałem podobny problem z nimi(no signal na monicie)).

Zresetuj ustawienia BIOS’u i zobacz czy się po tym włączy.

gdybym miał rzeczywiście napuchnięte kondesatorki to i linuks też by sie nie odpalił… powiem jeszcze, że jak nie było sterów od ATI to wszystko śmigało dobrze na windowsie… bios też jedzie na domyślnych ustawieniach, ale spróbować nie zaszkodzi…

Co do sp3, na sp2 było tak samo?Zainstaluj może inną wersję sterownika(?).Jaki system i karta?

Miałem tak jak mówisz dosłownie tydzień temu.

W trybie awaryjnym wyrzuciłem kartę graficzną, odinstalowałem sterowniki (oraz na wszelki wypadek Rive tuner) i po resecie zainstalowłem sterowniki (przy tej okazji cofnąłem się do starszej wersji - słyszałem że daja kopa mojej karcie) :slight_smile:

Problem zniknął ale pzostaje pytanie co się stało?

radek 9250 SE i win xp sp3

od razu po formacie zainstalowałem sp3 (na plycie mam sp1)

spróbuję jeszcze ściągnąć jakieś stery i zainstalować z trybu awaryjnego…

najnowsze stery nic nie dały… dalej jest tak samo :confused:

bez sterów chodzi, a z sterami nie chce… pomoże ktoś ??

A czy na sp2 było tak samo?Spróbuj trochę starsze sterowniki(z najnowszymi ati czasem są problemy).A może styki na graficznej się zakurzyły(gniazdo)?

Styki mogą zaśniedzieć, a najlepiej jest je czyścić zwykłą kartką białego (bez kratek) papieru. Parę razy przetrzeć.

Ale tu raczej starsze stery pomogą.

ja was nie rozumiem… jak styki mogą zaśniedzieć, skoro na linuksie i podczas bootowania jest wszystko ok ??

gdyby styki zaśniedziały to w ogóle nie było by sygnału z karty, czyż nie ??

zbadałem trochę sprawę i wychodzi na to, że to wina sterowników, bo windows bez sterów chodzi normalnie… zainstalowałem najnowszego Catalysta, wersję dołączoną do karty i na koniec spróbowałem alternatywnych sterów: http://blogulate.com/content/modified-r … or-gamers/

i na każdym było to samo… komp się zawieszał po bootsplashu windows, czyli wtedy, kiedy komp przechodzi ze standardowych sterów na te od ati… macie jakieś pomysły ?? bo bez sterów długo nie pociągnę… a na linuksie za ciężko jest dla średnio-zaawansowanego usera…

Czajo , Masz rację. Ja mówię, że styki raczej zaśniedzieją niż się zabrudzą. Napisałem jak wtedy postępować.

Ale też stwierdziłem, że to raczej nie jest tego wina, tylko sterowników. Spróbuj ściągnąć jakąś starszą wersję:

http://downloads.guru3d.com/Videocards- … t_c18.html (jakieś Catalyst 5.11)

niestety… przed ekranem logowania komp się zawiesza, ekran staje się czarny i widać tylko 2 piksele innego koloru… czyli tak jak było wcześniej… pomaga tylko reset… jak wywalam przez tryb awaryjny ATI Display Drivers, to po resecie wsio jest ok… jakieś pomysły ??

Hej, mam ten sam problem co Ty. Tylko, że ja mam Windows Vistę i GeForce 8600gt i karta wyświetla obraz, gdy nie ma sterów, a gdy są nie chce za c**a. Nie wiem, co robi a bez sterów się długo nie da.

Pozdro

no właśnie, bez sterów… dlatego się pytam czy jest jakieś rozwiązanie… i pomyśleć, że wczoraj wsio było jeszcze ok…

Ważne:

  1. Czy masz zainstalowany jakiś program do oc? (albo miałeś wcześniej i usunąłeś?)

Niestety w trybie awaryjnym windows korzysta z karty w takim trybie że w sumie nie wiadomo czy karta działa czy nie. POdejrzewam że linux też raczej nie wykorzystuje mocy akceleratora.

Kupiłem niedawno dla zabawy starą kartę 9550 i działała mi na starych sterach bardzo dobrze.

Potem dokupiłem starszą kartę (interesowały mnie wyniki w 3dmarku 2001 :slight_smile: ) Radek 9000 i … zaczęły się rpoblemy.

Karta działa w windowsie bez sterowników a ze sterownikami już nie - po zalogowaniu się obraz znikał.

Problem okazał się trywialnu - po wyrzuceniu w trybie awaryjnym wszystkich starych wersji kart z menadżera urządzeń i po odinstalowaniu sterów/oczyszczeniem driver cleanerem udało się rozwiązać problem.

Hej, wcześniej miałem program nTune odinstalowałem go i zaczęły się problemy ;/

Windows był na nową instalowany, a problem wciąż występuje, czyściłem wszystkim i dalej d**a ;/

Kartę odinstalowywałem przez menedżera urządzeń ale to nic nie dało, dalej na nowych nie działa. Nie wiem o co chodzi ;/

Pozdrawiam

ładnie to się podpinać pod cudze tematy ??

nawet driver cleaner nie pomógł… po DC instalowałem różne wersje sterowników i dalej przed ekranem pogowania ale po bootsplashu system nie przesyła sygnału do monitora… wydaje mi się, że to następuje w chwili włączenia się ekranu logowania… dopiero jak jest bez ATI Display Driver to system zachowuje się normalnie… Help me, bo bez sterów długo nie pociągnę… a nie stać mnie by wydać 600 zeta na modernizację kompa (płyta główna, ram etc) jakby nie patrzeć komp ma ponad 3 lata

A co mam tworzyć 10tyś tematów o tej samej tematyce ??

Jak zrobię swój to i tak dadzą mi adres do twojego i jeszcze zbesztają, że nie używam “szukajki” tylko robie identyczne tematy !!

to czekamy na jakieś propozycje…

Moja propozycja: usunąć z rejestru wszytskie odnośniki do kart graficznych (cleaner powinen to robic ale chyba sobie nie radzi) (koniecznie wcześniej backup!)

A zanim to zrobisz:

Czajo sprawdź czy przypadkiem obraz nie pojawia sie na drugim monitorze (podłącz (jeżeli trzeba przez przejściówkę) monitor pod drugie złącze)

Czy razem ze sterownikami instalowałeś programy do wyświetlania obrazu na kilku monitrach?