Brak sygnału z karty graficznej

Witam.

Mam taki problem. Posiadam komputer, który nie wysyła sygnału z karty graficznej. Sprawdzałem praktycznie wszystko poza płytą główna oraz procesorem, których nie mam możliwości sprawdzić. Karta graficzna działa na innym kompie, tak samo pamięć. Co ciekawe, nawet jak wyjąłem RAM, PC nawet nie zapiszczał.

Wszystko wskazuje na procesor (AMD Sempron S754), ale radiator od niego się kręci. Dodam, że dzisiaj z czystej ciekawości otworzyłem radiator i nie wiem, być może gdzieś przesadziłem z siłą, chociaż nie sądzę.

Czy brak obrazu może być spowodowany procesorem? Czy w ogóle komputer odpaliłby się gdyby nie było procesora?

Pozdrawiam

Może wejście na kartę graficzną przepalone? Spróbuj (w miarę możliwości) włożyć inną i uruchomić kompa.

Ja obstawiam płytę główną. Wyjmowałeś procesor? Na pewno dobrze włożyłeś? Nie zgiąłeś nóżek?

Ehh… szlag by to. Okazało się, że jedna nóżka się wygięła :confused: W takim razie nie pozostaje mi nic innego, jak kupić procesor ?

Spróbuj sam ją naprostować (uważnie, jakimś scyzorykiem czy nożem) i włóż dobrze i uważnie (tutaj nic na siłę, jak nie idzie znaczy że źle coś się robi, albo nóżka nie do końca naprostowana). Następnie nałóż poprawnie nową pastę termoprzewodzącą i na to radiator.

Nie ma co płakać, już miałem takie przypadki i po prostowaniu wszystko działało. :slight_smile: