Brak sygnalu z monitora po zainstalowaniu 8GB RAMU

Witam

Mam problem z pamiecia ram. Gdy wkladam kosci 8gb (2x4gb) to na ekranie monitora wyswietla mi sie informacja: brak sygnalu z komputera. Mam 64 bitowy system operacyjny, procesor AMD athlon 64x2 dual core 2,30ghz, karte graficzna Nvidia 512 mb. Zainstalowalem wszystkie sterowniki pod Viste Ultimate 64bit, poprzekladalem wszystkie wtyczki jakie dochodza do monitora i nic nie skutkuje. Prosze o pomoc.

p.s. Wybaczcie brak zmiekczen w slowach ale mam angielski system bez polskich znakow.

Podaj jaką masz płytę główną, jesteś pewien, że obsłuży 8GB RAM?

A weś kochanieńki wyczyść konfigurację BIOS’u :wink:

Nie wkładałeś kości, tylko moduły. Może są uszkodzone. Przetestuj je w innym komputerze.

System Board

Chipset nVidia MCP61

Base Board

Manufacturer ASUSTek Computer INC.

Product Acacia

BIOS

Vendor Phoenix Technologies, LTD

Release Date 08/10/2007

BIOS Version String 5.04

ROM Size 1.00 MB

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4400+ CPU:0

Specification AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4400+

Size 128.00 kB

Size 512.00 kB

LonngerM: Plyta powinna obsluzyc taka ilosc ramu bo byla w zestawie z procesorem 64

GioWDS: A jak to sie robi bo nie mam bladego pojecia:)

qwerty01: Nie mam jak sprzwdzic niestety :confused:

WIELKIE DZIEKI DLA WAS ZA ODZEW.

radze przeczytać czy płyta rzeczywiście obsługuje 8GB, to że jest pod procesor 64 bitowy wcale nie jest gwarancją obsługiwania takiej ilości pamięci. Poza tym być może nie obsługiwać modułów 4GB, może max na moduł to 2GB. No i na koniec jest jeszcze zasilanie sprawdź na jakim napięciu powinny chodzić moduły a jakie napięcie zapewnia płyta. Przydałby się dokładny model płyty np. Asus K9costamcostam.

Zaktualizuj BIOS i podaj nazwę płyty głównej.

Plyta glowna nazywa sie: ASUSTek Computer INC. Acacia

CPU-Z - sprawdź i wróć z dokładnym oznaczeniem płyty głównej.

BIOS zaktualizowałeś?

Motherboard

*

Manufacturer: Asus

*

Motherboard Name: M2N61-AR

*

HP/Compaq motherboard name: Acacia-GL6E

Szukam sposobu aktualizacji Biosu :confused: Sorka ale jestem laikiem w tych sprawach :slight_smile:

Dodane 19.07.2010 (Pn) 16:57

to jest ogolnie moj komputer tyle ze z nowa 64bitowa Vista :slight_smile:

Dodane 19.07.2010 (Pn) 16:58

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu … t=3628030#

to link do opisu mojego kompa

w opisie twojego komputera wyraźnie pisze max allowed 2x2gb=4gb MAX to ile obsługuje system to jedno lecz przy zakupie ram’u kieruj się tym ile maxymalnie moze obsluzyc twoja płyta główna!

Problem wyjasniony (Płyta głowna nie obsługuje takiej ilości pamięci ram) myślę że można zamknąć temat.

ehhh…myslalem, ze max allowed 4gb tyczy sie 32bitowego systemu :confused: a przy 64bitowym sie to zwieksza. Szkoda…ale WIELKIE DZIEKI ZA POMOC. MILEGO POPOLUDNIA.POZDRAWIAM SERDECZNIE.

na stronach producentow podaje sie możliwości na podstawie mozliwosci podzespolow, a nie na podstawie zainstalowanych systemow