Brak szybkiej neostrady,ale jest możliwość TV drogą kablową

Zdziwił mnie ostatnio fakt ze mam ponad 3.5km do centrali,łącze tragiczne tylko 2mb/s.Ale za to zarówno na stronie TP,jak i konsultacji.Proponowali mi TV drogą kablową,a jak wiadomo do tego potrzeba kolejnych 4mb/s.Czy możliwe ze gdy chciałem 6mb/s,to techniką się nie chciało nic robić.A teraz by wciskali telewizję,która jest dla nich korzystniejsza finansowo.Jeśli ktoś wie o co chodzi to proszę o wytłumaczenie,Wiem ze jest możliwość podpięcia do szafy ONU na odległości około 2.5km.Tyle ze nawet rezygnacja nic nie wskóra,czy to prawda ze mogli zainstalować w takiej szafie porty pod samą telewizję.

To bez znaczenia co zainstalowali gdyż łącze idzie jednym drutem do twojego domu.

Skoro twierdzą że więcej niż 2mb nie pójdzie to nie wiem gdzie chcą wsadzić ci jeszcze telewizje.

To co ci proponują to czysty “chwyt matetingowy” - jak to mówią w pewnym kabarecie. Ludzie z central konsultacyjnych mają pewniakiem płacone z wciśnięcie kolejnej usługi i nie za wiele się przejmują tym, że z technicznego punktu widzenia ich propozycja jest nielogiczna. Ja tak ostatnio miałem w Netii. Dzwoniłem do nich z reklamacją co do prędkości na łączu przewodowym, że nie wywiązują się z obietnic. Po kilku minutach rozmowy “przemiła” Pani na sam koniec naszej pogawędki stwierdziła, że przecież ma dla mnie jeszcze ofertę specjalną … internet bezprzewodowy (mobilny). Ale na moje pytanie: na cholerę mi internet mobilny, jak nie za dobrze działa ten po kablu to już nie udzieliła mi odpowiedzi.