Brak szybkiej neostrady,ale jest możliwość TV drogą kablową

(Dfhtsegr) #1

Zdziwił mnie ostatnio fakt ze mam ponad 3.5km do centrali,łącze tragiczne tylko 2mb/s.Ale za to zarówno na stronie TP,jak i konsultacji.Proponowali mi TV drogą kablową,a jak wiadomo do tego potrzeba kolejnych 4mb/s.Czy możliwe ze gdy chciałem 6mb/s,to techniką się nie chciało nic robić.A teraz by wciskali telewizję,która jest dla nich korzystniejsza finansowo.Jeśli ktoś wie o co chodzi to proszę o wytłumaczenie,Wiem ze jest możliwość podpięcia do szafy ONU na odległości około 2.5km.Tyle ze nawet rezygnacja nic nie wskóra,czy to prawda ze mogli zainstalować w takiej szafie porty pod samą telewizję.

(PaPuX) #2

To bez znaczenia co zainstalowali gdyż łącze idzie jednym drutem do twojego domu.

Skoro twierdzą że więcej niż 2mb nie pójdzie to nie wiem gdzie chcą wsadzić ci jeszcze telewizje.

(japimacho) #3

To co ci proponują to czysty "chwyt matetingowy" - jak to mówią w pewnym kabarecie. Ludzie z central konsultacyjnych mają pewniakiem płacone z wciśnięcie kolejnej usługi i nie za wiele się przejmują tym, że z technicznego punktu widzenia ich propozycja jest nielogiczna. Ja tak ostatnio miałem w Netii. Dzwoniłem do nich z reklamacją co do prędkości na łączu przewodowym, że nie wywiązują się z obietnic. Po kilku minutach rozmowy "przemiła" Pani na sam koniec naszej pogawędki stwierdziła, że przecież ma dla mnie jeszcze ofertę specjalną .... internet bezprzewodowy (mobilny). Ale na moje pytanie: na cholerę mi internet mobilny, jak nie za dobrze działa ten po kablu to już nie udzieliła mi odpowiedzi.