Brak tasiemki w kompie

Kupiłem nagrywarke i po otworzeniu kompa okazało się ,że już nie mam taśmy(tej szarej ,szerokiej),a dokładniej mam jedno wolne ,ale jest za krótkie nie dosięga z d.twardewgo do nagrywarki(podwojne zlacze) i teraz:

a) czy mogę użyć taśiemki 300W ,bo ta co jej teraz używam ma 150W.

b)odwrócić taśme wtedy to co było w pł.głównej pójdzie do nagrywarki ,jeden do twardego i to co miało być do nagrywarki pójdzie do pł.gównej.

c)nie wysyłajcie mnie do sklepu,bo nie mam pod ręką

ps.w czasie patrzenia w kompie,wyjąłem tasiemke z dysku FDD i włożyłem spowrotem,po włączeniu kompa na ekranie startowym pokazała się info.że coś z nim nie tak i lapka cały czas się świeci.Co zrobić?

zamontuj nagrywarkę kilka kieszeni niżej, a dysk jeśli to możliwe wyżej :smiley:

sprawdź też pudełko do plyty głównej, powinny być dodatkowe taśmy…

Odrwóć tasiemke od FDD o 180 stopni

nie darady niżej,to jak z tymi taśmami ?

Jakie to są jednostki Waty?? Nie spotkałem się z tym wcześniej :shock:

Złączono Posta : 12.06.2006 (Pon) 20:49

spróbuj tego

nic się nie stanie?

poprawaka nie “W” ,a " V "

tego nie polecam… osobiscie nie sprawdzalem… nawaet jesli uda sie taka zamiana to raczej ne powinno dzialac… ale dziwie sie ze tasma jest za krotka… jaki rozmiar obudowy? moze od poczatku byla zamieniona tasma?

Tasiemki podaje się w voltach?!

A czemu? U mni etak chodzi. Z obu stron tasiemka jest taka sama z jednej jest poporstu dłuższa w celu podłączenia do płyty głównej i bezproblemowego podłaczenia jej do dysku.

A co to w ogóle za podanie? Taisemki są albo 40 żyłowe albo 80 żyłowe. Innej “podziałki” nie znam. I obie spokojnie działaja dobrze na każdym rodzaju płyt (40 są wolniejsze i nie obsługują ATA 133).

Co najwyżej taśma do HDD może być 80-żyłowa.Natomiast do napędów cd lub dvd używa się 40-żyłowej.

na boku tasmieki sa napisy typu: vw-1,150w,105*C

to co robić no…?

A ja polecam udać się do sklepu komputerowego i za 8-10 zł kupić dodatkową taśmę. No, chyba że masz już dwie i popodłączane do nich napędy.

To by było najlepsze rozwiązanie bo jeden nie spowalniał by drugiego pracującego na tej samej taśmie ale

obrócenie tej tasiemki może być? nic się nie stanie?

Złączono Posta : 12.06.2006 (Pon) 21:34

jedna do nagrywarki ,druga do HDD i płyty głównej

Przez obrócenie taśmy nic się nie stanie,ważne tylko by pierwsza żyła taśmy była podłączona do pierwszego pinu HDD i CD.

no wszystko działa,ryzyko…:slight_smile: dzięki chłopaki :smiley: