Brak uprawnień administratora przy dokonywaniu zmian

Witam, mam taki problem że nieraz jak chcę coś usunąć lub zmienić ustawienia w kompie to wyskakuje mi komunikat że niemam wystarczających uprawnień żeby to zrobić a jestem administratorem i mam załoożone tylko jedno konto chociaż niedawno miałem dziwną sytuację bo zauważyłem że jest założone inne konto tylko ja napewno go nie zakładałem, usunełem je odrazu ale czy jest możliwe że ktoś wszedł do mojego kompa przez sieć i narobił tego bałaganu??

w Windzie jest WSZYSTKO możliwe…

a kiedy ostatnio robiłeś skan antywirusem ?

dokładnie, ja się już nawet nie zastanawiam, skad się tam biorą błędy…

jaka była nazwa tego konta, które usunąłeś? niektóre programy (i to nie wirusy) tworzą ukryte konta, które są im potrzebne

Skan robie co tydzień, mam Zone Alarm a nazwy tego kąta niestety nie pamiętam

Nie pozostaje Ci nic innego jak wejść na konto!!

jesli masz xp i sam go sobie instalowales to masz ukryte konto administratora niewiem czy jest z chasłem czy nie to zalezy czy zostalo podane przez ciebie przy instalacji czy nie :slight_smile: kiedy logujesz sie do windy masz wybor urzytkownika wtedy na\ciskasz magiczna konfiguracje klawiszy ctrl alt i delete puszczeasz na moment (tylko) delete poczym wciskasz go znowuwyskakuje ci okno logowania wpisujesz administrator i enter jesli jestes pewny ze jest bez chasła i wtedy zmieniasz sobie uprawnienia na admina i usowasz inne konta jesli jakies sa

Ok wielkie dzięki za rady, przeskanowałem jednak jeszcze raz kompa i znalazłem jakieś świństwo mam nadzieję że już będzie ok.