Brak uprawnień do udostępniania plików

Witam

otóż mam 2 komputery(pierwszy:kompk drugi: kompb) i połączyłem je kablem skrosowanym, zrobiłem wszystkie kroki wg Waszej prezentacji, jednak Internet na drugim kompie(kompb) nie działa… a w momencie jak wchodzę w moje miejsca sieciowe–>wyświetl komputery grupy roboczej to pokazują się obydwa kompy, jednak przy chęci na wejścia (aby zobaczyć udostępnione pliki) pojawia się komunikat: \kompb jest niedostępny. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj się z administratorem tego serwera,aby uzyskać uprawnienia dostępu.

odmowa dostępu"

(przy wchodzeniu z kompk)

co z tym fantem zrobić? Pozdrowienia

Masz jakiś Firewall zainstalowany . bo pewnie on blokuje dostęp! :slight_smile:

no właśnie nie… to są win XP SP2 z Autopatcherem (zapora Windowsa jesy wyłączona)

siekierka7 , włącz na kompb konto Gość.

niestety nie pomogło… :frowning:

Mam podobny problem. Równierz 2 kompy połączone kablem skrosowanym. Jednak zainstalowane mam Xp SP1. Komputery się widzą, pinguą, moge grać w gry przez LAN. Gdy chcę zajrzeć z kompa A do B wszystkie pliki udostępnione widze, a gdy z B do A wyświetla mi się identyczny komunikat.

Próbowałem włączyć gościa, więć wchodze Zarzędzia administracyjne/Usługi składaowe i nie ma tam użytkowników. Co robić?

a spróbujcie na kompie na który nie możecie się dostać z konsoli wydać polecenie

net user gość x gdzie x to hasło np 2222 i to hasło powinno być użyte przy połączenie się z zasobami tego kompa

nie dało to żadnych efktów. Raz wyskoczył monit o hasło po wpisaniu było to samo, następnym razem już nic nie wyskoczyło

Czy może ktos wie że istnieje jakieś narzędzie które pokazuje jaka usługa lub opcja blokuje dostęp? #-o

PrzemekMaster , musiał byś poszukać w usługach, ale twój problem da się inaczej rozwiązać, wystarczy że udostępniasz udział na jednym z komputerów a potem zmapujesz ten udział jako dysk sieciowy, na drugim komputerze. Zobacz jeszcze czy masz włączoną usługę NetBIOS.

Porównałem usługi na obydwu komputerach i wszysko co może mieć związek z siecią ustawione jest tak samo. Przy próbie mapowania dysków widać tylko komputer - nie widać udostępnionych udziałów. Komputer, który w mojej sieci nie widzi folderów na drugim w innej sieci pracuje poprawnie. #-o