Brak urządzeń audio ! nie mam głosu z głośników

Mój problem polega na tym że od pewnego czasu zanikł mi głos w komputerze głos w biosie jest włączony wszystkie głośniki dobrze podłączone a głosu nie ma. Może trzeba zainstalować wszystkie sterowniki od płyty głównej które znajdują się na płycie ale niestety tą płyte zgubiłem ;/ . i nie wiem co mam teraz zrobić pomocy !!

na moim pudełku pisze gigabyte k8triton - agp8x/ddr400

Uruchom Everesta Ultimate. Z sekcji Komputer->Podsumowanie, spisz:

  • Nazwa płyty głównej

  • Mikroukład płyty głównej

  • Multimedia

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-K8NS (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce3 250, AMD Hammer

Karta dźwiękowa Realtek ALC850 @ nVIDIA nForce3 250 (CK8S) - Audio Codec Interface

Zainstaluj:

chipset

dźwięk

tego chipseta nie moge cos pobrac :frowning:

Spróbuj z innego źródła: http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth … FileID=850

tego chipseta nie moge cos pobrac :frowning:

ok juz próbje

a i jeszcze jedno jak ten dżwięk zainstalowałem i chę włączyc regulację głośności to wyskakuje to :

nie ma dostępnych aktywnych urządrzeń miksującychi tak dalej

Najpierw musi zostać zainstalowany sterownik chipsetu, bez niego nie wykryje karty dźwiękowej.

acha ale jak biore ten link podany to wyskakują mi kontynenty ściągania i żaden mi sie niechce download :frowning: i szukam teraz innego żródła

o już się ściga ten chipset zobaczymy po zainstalowaniu czy będzie wszystko działało ;)) chciałbym bardzo bo święta idą i komputer bez głosu ;/ ehh…

zainstalowałem oby dwa i nadal tak samo ;/ nie wiem co jeszcze moze byc nie tak ;/

Wejdź do menedżera urządzeń i zobacz tam, czy są jakieś znaki zapytania lub wykrzykniki.

elo mam glosniki genius sw-f2,1 500 i nie mam glosu a są dobrze podłonczone

Witam

Mam problem głosem w komputerze. Nie mam urzadzen audio…

Nazwa płyty glównej: Hewllet- Packard HP 550

Mikroukład płyty głównej: Nieznane

Prosze pomóznie mi jesli wiecie jak…